Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > Wernisaż wystawy Alicji Dudzińskiej „Przejścia” 10 IX 2021 w Galerii Fotografii „Stylowy” Zamość

Wernisaż wystawy Alicji Dudzińskiej „Przejścia” 10 IX 2021 w Galerii Fotografii „Stylowy” Zamość

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw” bardzo serdecznie zaprasza wszystkich na otwarcie wystawy fotografii Alicji Dudzińskiej, pt. „Przejścia”.
Wernisaż z udziałem Autorki odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 10 września 2021 roku, o godzinie 16 w Galerii Fotografii „Stylowy”.

„Przejścia”
To pierwsza indywidualna wystawa autorki. Opowiada o jesieni ludzkiego życia. Jest dokumentalną rejestracją codzienności dwojga starszych ludzi – dziadków autorki. Fotografka, przedstawiając prywatne życie bohaterów, pokazuje je na tle wiejskiego krajobrazu. To on stanowi o nastroju narracji. Przenosi nas w świat powoli zanikającego charakteru dawnej wsi: wolno biegający drób, dwie krowy, wiszące sita, kosa leżąca na zbożu czy poukładane stosy cebuli… Ten obraz jednak nie zamyka się na przeszłości, towarzyszy mu „nowa” teraźniejszość. Dodatkowym elementem przedstawianej historii jest choroba babci autorki – to ona determinuje obraz, nadając mu dramatycznego wymiaru.Wystawa jest efektem prawie dwuletniej pracy dokumentalnej, mającej na celu pokazanie zmagań, jak i codziennego życia ludzi starszych. Jest to również opowieść o szacunku, miłości i poświęceniu.
Autorka wraca do domu rodzinnego, w którym się wychowywała i w bardzo osobisty sposób o nim opowiada.

Do wyboru tej tematyki zachęciły Alicję m.in. albumy kolektywu Sputnik Photos: „Stand by”, „Eastreet” oraz „No.03”, a także projekt Anastazji Tsyader pt. „Mzensk (Mceńsk)”.

Wystawa jest współfinansowana przez Miasto Zamość, Galerię „Stylowy”, Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, markę Gllaser, stowarzyszenie Ale Wiocha, portal Południowa Polska.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top