Jesteś tutaj
Home > Ludzie > Anna Hejniak występuje z inicjatywą, aby utworzyć na terenie Gminy Czudec i w Powiecie Strzyżowskim Młodzieżowe Rady Sołeckie i Gminy

Anna Hejniak występuje z inicjatywą, aby utworzyć na terenie Gminy Czudec i w Powiecie Strzyżowskim Młodzieżowe Rady Sołeckie i Gminy

Anna Hejniak portal Południowa Polska Pstrągowa

Warto być otwartym na nowe inicjatywy i działania. Można przekonać się o tym czytając ciekawy pomysł mieszkanki powiatu strzyżowskiego.

Jest to inspiracja dla wszystkich Gmin w Polsce, aby dać ludziom młodym szansę do nauki oraz własnych działań.

W ostatnich latach istnieje małe zaangażowanie młodych ludzi i młodzieży w sprawy ich przyszłości, czyli polityki naszej lokalnej. Uważam, że przyszłość powinna być budowana głównie przez osoby młode i to oni powinni głównie składać różne nowe propozycje co należy zmienić i zmodernizować, czy też zbudować od podstaw. Warto pomyśleć, aby w każdym sołectwie utworzyć młodzieżowe Rady Sołeckie. Natomiast można również pomyśleć o młodzieżowej Radzie Gminy. Myślę, że wnieśli by coś nowego.
Obecnie mamy ,,starych wyjadaczy”, którzy głównie dbają o własny interes, a nie o sprawy całej społeczności w naszej Gminie. Taka Rada Młodzieżowa, będzie się stopniowo uczyć różnych działań na terenie gminy i wniesie świeżość .
Takim sposobem młodzież można zmobilizować do aktywności społecznej. Póki co są oni ograniczeni, nikt nie liczy się z ich zdaniem. Przyszłość jest przede wszystkim w ich rękach. Warto być bardziej otwartym i patrzeć bardziej przestronnie, to przyniesie obustronna korzyść dla wszystkich. Każdy się czegoś nauczy i będą tworzone nowe możliwości.

Młodzi chcą czegoś więcej, niż siedzieć na kanapie. Jest teraz szereg różnych dofinansowań z których można korzystać. Np. tworząc młodzieżowe klubiki, gdzie będą się mogli spotkać,porozmawiać i budować własne działania .

Anna Hejniak. Mieszkanka powiatu Strzyżowskiego z Pstrągowej.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top