Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > ODKRYWAJMY EUROPĘ! PRZYSTANEK – RUMUNIA – SPOTKANIA DLA MIESZKAŃCÓW PODKARPACIA

ODKRYWAJMY EUROPĘ! PRZYSTANEK – RUMUNIA – SPOTKANIA DLA MIESZKAŃCÓW PODKARPACIA

„Odkrywajmy Europę! Przystanek – RUMUNIA” Unia Europejska portal Południowa Polska

Trwająca obecnie Prezydencja Rumunii w Radzie UE to dobry moment, aby przybliżyć mieszkańcom Podkarpacia, ten kraj. Dlatego też Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie wraz z Rumuńskim Instytutem Kultury w Warszawie zapraszają na spotkania w ramach cyklu pt. „Odkrywajmy Europę! Przystanek – RUMUNIA”.

– Rumunia to bardzo różnorodny kraj, nadal w zbyt nikłym stopniu znany mieszkańcom Podkarpacia. Warto to zmienić, dlatego też korzystając ze wzmożonego zainteresowania Rumunią na forum międzynarodowym proponujemy mieszkańcom Podkarpacia udział w spotkaniach poświęconych Rumunii – informuje Ewa Nowak-Koprowicz, Koordynator Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie.

Spotkania realizowane będą w wybrane środy oraz czwartki od marca do czerwca br. Pierwsze inaugurujące cykl zajęcia miały miejsce 7 marca br., w Filii nr 4 Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 z oddziałami integracyjnymi. A następne odbędą się, już 14 marca br., w Szkole Podstawowej nr 10 w Rzeszowie.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniach w ramach cyklu pt. „Odkrywajmy Europę! Przystanek – RUMUNIA” zapraszamy do kontaktu z Zespołem PIEED-Rzeszów, m.in. mailowo pod adresem: europedirect-rzeszow@wsiz.rzeszow.pl lub/i tel. 17 866 11 02. – podsumowuje E. Nowak-Koprowicz.

„Odkrywajmy Europę! Przystanek – RUMUNIA” Unia Europejska portal Południowa Polska
„Odkrywajmy Europę! Przystanek – RUMUNIA” Unia Europejska

Spotkania odbywają się pod patronatem Rumuńskiego Instytutu Kultury w Warszawie, a partnerami cyklu są: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska w Rzeszowie, Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie oraz Lekcja na 12 gwiazdek. Bliższe informacje o cyklu, znajdują się na portalu organizatorów cyklu – www.europe-direct.rzeszow.pl.

Ewa Nowak-Koprowicz

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top