Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > SEBASTIAN KALIŃSKI – OSOBLIWOŚCI ŚRODKA SKALI W GALERII DWA PLANY

SEBASTIAN KALIŃSKI – OSOBLIWOŚCI ŚRODKA SKALI W GALERII DWA PLANY

Sebastian Kaliński - Osobliwości środka skali Południowa Polska

Za niewiele ponad dwa tygodnie zapraszamy na spotkanie z kolejnym Autorem oraz jego niezwykłymi pracami w tegorocznym cyklu wystaw fotografii w Galerii DWA PLANY.

Tym razem będzie to wyjątkowy rodzaj portretu współczesnego człowieka – pozornie zwyczajnego i niczym nie wyróżniającego się z szarego tłumu. Ale tylko pozornie …

O swoistych „Osobliwościach środka skali” – bo taki właśnie tytuł nosi wystawa – opowie Autor, Sebastian Kaliński, który realizował swój projekt pod czujnym okiem i edytorską opieką Mistrza Tomasza Tomaszewskiego.

Wernisaż wystawy i spotkanie z Autorem: 19 marca (wtorek), godzina 19:00
Wystawa potrwa do 12 kwietnia b.r.

O projekcie:

Często fotografia czerpie z krańców skali. To również dotyczy obrazowania człowieka. Na pozór wydaje się, że rzeczy i ludzie skrajni są ciekawsi. Próbowałem uchwycić osobliwy urok tych, którzy pozornie nie mieliby szansy znaleźć się na okładce gazety czy na ekranie telewizora. Nie ujmują niczym szczególnie awangardowym bądź ekstrawaganckim. Są sobą.

Każda z przedstawionych postaci znajduje się w ruchu codziennego życia. Życia, które interesuje głównie ich samych lub najbliższe im otoczenie. Mają swoje sprawy, problemy, mniejsze lub większe sukcesy czy porażki. Są skupieni na własnych celach. Często nie są ani biedni, ani bogaci, nie znani poza swoim środowiskiem. To obraz nas samych w różnych odsłonach. Ludzi, którzy każdego dnia wykonują swój rytuał. Rytuał codzienności. To każdy z nas. W ruchu ulicy – niewidoczny. Wystarczy skierować na nas światło, a wyróżniamy się z tłumu.

Sebastian Kalińskiwrocławianin, rocznik 1974. Absolwent Politechniki Wrocławskiej w swoich fotografiach łączy racjonalizm z humanistycznym ujęciem człowieczeństwa. Jego inspiracją i głównym obiektem zainteresowania jest człowiek jako obiekt kultury i obyczajowości. Bohaterami fotografii są najczęściej przeciętni ludzie, ich życie codzienne, zwyczaje, pasje. Dostrzega wyjątkowość drobnych spraw i łapie je w oko obiektywu. Poświęca się głównie projektom długoterminowym, bo te wg niego najbardziej podkreślają związek człowieka z miejscem i upływającym czasem. Ukończył Akademię Fotografii prowadzoną przez Tomasz Tomaszewskiego. Odbył wiele szkoleń z fotografami z kraju i zagranicy.

Partnerzy wystawy: Artibo – Pasje zapisane obrazem, Rzeszów – stolica innowacji, Rzeszowska Akademia Fotografii, Kultura w Rzeszowie, Galeria Nowy Świat

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top