Jesteś tutaj
Home > Recenzje > PO KAŻDYM UPADKU MOŻNA SIĘ PODNIEŚĆ…

PO KAŻDYM UPADKU MOŻNA SIĘ PODNIEŚĆ…

underdog Megi południowa polska

Tym razem polecę wam film „Underdog” w reżyserii debiutującego jednego z założycieli Federacji KSW, promującej walki MMA- Macieja Kawulskiego.

Ktoś powie: przemoc krew pot i łzy, bo film jest o walkach MMA. I z tym się nie zgodzę, gdyż film pokazuje nam historię Kosy- Borysa Kosińskiego ( w tej roli znakomity Eryk Lubos ) mistrza walk, który przegrywa ostatecznie swoją ważną walkę, złapany na dopingu i stacza się na dno. Jednak postanawia się od niego potem odbić. Widzimy morderczą walkę, tytanową pracę, gdy zrozumiał że musi odrodzić się, by żyć i kochać . Główny bohater ma słabości, robi błędy, jest ludzki, taki jak każdy z nas. Bo „Underdog” to przegrany. Jednak podejmuje wyzwanie złożone przez swojego przeciwnika Deni Takaeva, granego przez legendę MMA Mameda Khalidova. Pod okiem trenera – komiczny Janusz Chabior- przechodzi mordeczny trening.

Jeśli chodzi o techniczną stronę filmu jesteśmy świadkami wartkiej akcji, dużej dawki humoru, genialnej muzyki, profesjonalnych zdjęć Bartosza Cierlicy, oraz przede wszystkim doskonałej gdy aktorskiej- Małgorzata Popławska, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Tomasz Włosok, Mariusz Dręzek. O scenariusz zadbał Mariusz Kuczewski, Mimo, iż co parę lat na rynku pojawia się produkcja na temat walk, bo nie ma chyba kogoś, kto nie słyszałby o Rocky’m i wszelkich odmianach filmów w których grał, ten film jest inny. To opowieść o słabościach i sile człowieka, zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość, o walce z przeciwnościami losu i podniesieniu po upadku, poświęceniu, rodzinie, honorze i miłości. „Underdog” to duża dawka adrenaliny i pozytywnych emocji w czasie 116 minut, w tym widzianych oczami zawodnika. Oczywiście znajdą się krytycy, film nie jest pozbawiony drobnych błędów, ale polecam Wam wybrać się do kina by samemu się przekonać, że świat w filmie wg zasad KOCHAJ SZANUJ WALCZ jest wart zobaczenia.

Małgorzata Kowalczyk

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top