Jesteś tutaj
Home > Sport i Turystyka > ROWERZYŚCI ZIMĄ

ROWERZYŚCI ZIMĄ

zima na rowerze jak się do niej przygotować Południowa Polska

Kalendarzowa zima już za pasem, tym czasem w Rzeszowie i na Podkarpaciu mamy już za sobą pierwsze opady śniegu i mrozy, dochodzące do kilku stopniu również w ciągu dnia. Całorocznych rowerzystów wciąć przybywa. Jest wśród nich wielu pasjonatów kolarstwa, zawodników-amatorów chcących zachować formę w zimie. Duży procent stanowią także cykliści używający tego środka transportu ze względów ekonomicznych, dojeżdżających codziennie w ten sposób w deszczu, wietrze i śniegu do pracy. Jak bezpiecznie i komfortowo przejechać przez zimę?

Głównym utrudnieniem są z pewnością niskie temperatury i szybko zapadający zmrok – bardzo prosimy: pamiętajcie o odblaskach i wymaganym oświetleniu swoich jednośladów! Trudne warunki na drogach i ścieżkach rowerowych sprzyjają upadkom i przykrym kontuzjom. Są jednak kraje, takie jak Norwegia, Islandia czy Szwecja, gdzie pomimo dalece trudniejszym warunkom pogodowym i ekstremalnie krótkiego dnia, na ulicach „roi” się od rowerów i świetnie widocznych rowerzystów. Skandynawowie opanowali do perfekcji pedałowanie w zimie, z pewnością możemy brać ich za wzór i bardzo dobry przykład do naśladowania.

Wszyscy zimowi rowerzyści mają swoje sposoby i triki, których używają na co dzień. Są też ważne fakty medyczne oraz techniki jazdy, o których z pewnością warto wiedzieć, decydując się na jazdę o tej porze roku. Wiele cennych porad, faktów, infografik oraz skutecznych sposobów na rozgrzanie się podczas jazdy prezentuje www.dadelo.pl w najnowszym wpisie na swoim blogu, pt. „Zima na rowerze” https://www.dadelo.pl/blog/zima-na-rowerze/ , do którego lektury serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Gałda
Stowarzyszenie Rowery Rzeszow

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top