Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Patrz! Szeroko – Rzeszów 2017

14 września 2017 @ 08:00 - 17:00

Patrz Szeroko Rzeszów 2017 portal Południowa Polska

„PATRZ! SZEROKO” – Spotkania z Obrazem Świata – Rzeszów 2017 to inauguracyjna edycja cyklu otwartych projekcji kina o fotografii, którego celem jest budowanie wrażliwości, otwartości i umiejętności świadomego postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Głównym narzędziem oddziaływania na widza jest obraz – doskonałe kadry filmowe i fotograficzne – poruszający zaledwie niektóre z globalnych wyzwań dzisiejszego świata.
Twórcy – Ikony, wybitne ujęcia i absolutnie niebalany przekaz – wszystko to cechuje każdy z wybranych na tegoroczną edycję projektu tytułów!

PROGRAM PROJEKCJI FILMOWYCH
PATRZ! SZEROKO – Rzeszów 2017

14.09.2017Everybody Street – NOWOJORSKA ULICA W OBIEKTYWIE
USA, 2013. Reż. Cheryl Dunn, 83′
Estrada CAFFE @ 20:00

Hołd złożony zanikającej dziś sztuce fotografii ulicznej. Autorka rozmawia z największymi jej gwiazdami, z niedowierzaniem słuchając opowieści o wielogodzinnym czekaniu i wytrwałości godnej myśliwych. Różne strategie służą jednemu celowi: uchwycić ten jeden, ulotny moment.

21.09.2017Bert Stern. PRAWDZIWY MADMAN
USA, 2011. Reż. Shannah Laumeister
Estrada CAFFE @ 20:00

Sophia Loren, Liz Taylor, Shirley MacLaine, Barbra Streisand, Madonna, Scarlett Johansson, Marilyn Monroe – wszystkie one znalazły się na zdjęciach słynnego amerykańskiego fotografa Berta Sterna. “Kochać się i robić zdjęcia – to bardzo zbliżone do siebie czynności, jeśli chodzi o kobiety” twierdzi Stern, który zdobył sławę dzięki tzw. sesji pościelowej z Marlin Monroe i zdjęciu “Lolita w okularach w serduszka”. Zostało ono użyte na plakacie filmu Stanleya Kubricka “Lolita”.
Film zaczyna się w sposób typowy dla biografii. Portret fotografa celebrytów zamienia się jednak w zabawną i interesujacą wymianę historii pomiędzy 82-letnim Sternem i jedną z jego muz – Shannah Laumeister. To ona jest reżyserką filmu.
„Bert Stern. Prawdziwy Madman” podzielony jest na części i wypełniony zdjęciami, wywiadami oraz scenami z życia Sterna, a także nastrojową muzyką. Laumeister pokazuje nam historię mężczyzny, który czcił kobiety – swoje modelki i, wynosząc je na piedestał, stworzył z nich ikony stylu i mody. Jednocześnie jednak nie potrafił dzielić z nimi codzienności. Film przedstawia intymny i delikatny portret uwielbianego mężczyzny, który miał w życiu wszystko, ale który również stracił wszystko.

05.10.2017Human – CZŁOWIEK
Francja, 2015. Reż. Yann Arthus-Bertrand
Estrada CAFFE @ 20:00

Dokument o tym, kim jest człowiek, jakie są jego ciemne i jasne strony i co tak naprawdę łączy nas wszystkich. „… Jestem jednym spośród 7 miliardów ludzi na Ziemi. Od 40 lat fotografuję naszą planetę i różnorodność jej mieszkańców, ale cały czas mam wrażenie, że ludzkość nie zrobiła żadnego postępu. Nadal nie potrafimy żyć razem i zastanawiam się, dlaczego tak się dzieje. Nie szukam odpowiedzi w statystykach czy analizach, ale w samym człowieku” – tłumaczy Yann Arthus-Bertrand, słynny reżyser i fotograf, znany w Polsce z albumowego wydania swoich zdjęć pt. „Ziemia z lotu ptaka”.

12.10.2017War Photographer – FOTOGRAF WOJENNY
Szwajcaria, 2001. Reż. Christian Frei
Estrada CAFFE @ 20:00

Film dokumentalny poświęcony fotografowi wojennemu James’owi Nachtwey, człowiekowi uznawanego przez wielu za najlepszego w dziedzinie fotografii wojennej. Dzięki tej produkcji będziemy mogli również zobaczyć w jakich trudnych i niebezpiecznych warunkach powstają tak niezwykłe zdjęcia.

19.10.2017MANUFACTURED LANDSCAPES – Sfabrykowany Krajobraz
Kanada, 2006. Reż. Jennifer Baichwal
Galeria DWA PLANY @ 19:30

„Sfabrykowany krajobraz” to zapis wyjątkowej podróży, którą z aparatem w ręku odbył znany i ceniony na świecie kanadyjski fotografik Edward Burtynsky. Artysta, na potrzeby filmu, podejmuje się swego rodzaju śledztwa, którego celem są studia nad estetyką zindustrializowanych krajobrazów. To wyjątkowy głos w dyskusji nad wpływem ludzi na środowisko.

Patrnerzy projektu: Podkarpackie, Akademia Dokumentalna, Against Gravity, Rzeszów Stolica Innowacji, Rzeszów, Kultura w Rzeszowie, Estrada Caffe, Podziemna Trasa Turystyczna: Rzeszowskie Piwnice, DrukujToTu.pl

Patroni medialni: Polskie Radio Rzeszów, Portal informacyjny nowiny24.pl, PoludniowaPolska.pl, Ludzie Sukcesu

Wstęp na wszystkie projekcje w ramach projektu jest bezpłatny. Projekt „PATRZ! SZEROKO – Spotkania z Obrazem Świata – Rzeszów / Przemyśl 2017” dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów / Województwa Podkarpackiego.

Szczegóły

Data:
14 września 2017
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Estrada Caffe
Rynek 26
Rzeszów, podkarpackie 35-064 Polska
+ Google Map
Telefon:
017 748 47 73
Top
%d bloggers like this: