Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > Mistrzostwa Polski Kobiet U16 w rugby 7 w Rzeszowie

Mistrzostwa Polski Kobiet U16 w rugby 7 w Rzeszowie

Błyskawice Rugby Rzeszów Mistrzostwa Polski Rugby

Pierwszy raz w historii, turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w rugby 7 zawita do Rzeszowa. W stolicy podkarpacia zmierzy się 5 ekip startujących w cyklu mistrzowskim: Błyskawice Rugby Rzeszów (gospodynie), Amazonki Budowlani Lublin, Venol Atomówki Łódź, Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź oraz Rugby Club Częstochowa.

W klasyfikacji generalnej ścisk, bo aż 4 zespoły dzieli zaledwie 6 punktów. To właśnie drużyny z Częstochowy, Lublina i dwie z Łodzi będą walczyć o tytuł Mistrza Polski i będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony w Rzeszowie. Dobrze na pewno zaprezentują się rzeszowskie Błyskawice, które przed własną publicznością będą bardzo zmotywowane aby już w swoim pierwszym sezonie w cyklu sprawić niespodziankę.

– Zawodniczki dobrze przepracowały zimę, obecnie szlifujemy technikę i rozwiązania taktyczne. Liczę na dobrą grę – mówi trener Błyskawic Jakub Sieradzki. Mimo braku doświadczenia są ambitne i chcą grać lepiej. Jest jeszcze sporo do zrobienia pod względem dyscypliny w grze czy techniki, ale to przyjdzie. Myślę, że mogą zaskoczyć rywalki.

Obecnie w drużynie Błyskawic trenuje 16 zawodniczek, tych które mogą grać na w rozgrywkach U16 jest 10. Szóstka to zawodniczki z rocznika 2009, już od września będą uprawnione do gry.

– Cały czas szukamy nowych zawodniczek, prowadzimy lekcje pokazowe w szkołach, coraz więcej nauczycieli gra też z uczniami w rugby TAG. To bezkontaktowa odmiana rugby, która jest doskonałym startem w rugby.

Informację o drużynie można znaleźć w social mediach wpisując Rugby Rzeszów. Co przyciągnęło do rugby kapitan Błyskawic Weronikę? – Rugby to sport inny niż wszystkie. Daje mega satysfakcję. Można pograć na kontakcie, przepchać rywalkę, szarżować, a w innych sportach mi tego brakowało. Na treningach bywa wesoło, atmosfera jest bardzo dobra. Dziewczyny ciężko trenują żeby dobrze grać. Cały czas liczymy, że będą dołączać do nas nowe Błyskawice.

Turniej rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00. Będzie otwarty dla kibiców.

Foto: Mateusz Tokarski

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top