Jesteś tutaj
Home > Recenzje > Kobiety mafii 2 – recenzja by Megi

Kobiety mafii 2 – recenzja by Megi

Kobiety mafii 2 by Megi portal Południowa Polska

Kolejna część z serii filmów Partyka Vegi, dla wtajemniczonych kontynuacja losów głównych bohaterek z części 1. Reżyser zadbał o to, by przekrój wątków nikomu nie pozwolił się nudzić, mamy narkotyki z Kolumbii, romans z terrorysta ISIS, losy wdowy po mafiosie, wszystko połączone dynamicznym tempem i zwrotem akcji, jak to u Vegi. Ta inspirowana prawdziwymi wydarzeniami sensacja , rozgrywa się równocześnie na trzech kontynentach i w pięciu krajach: w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Kolumbii i Maroko. Vega pokazuje realne zagrożenia świata w XXI wieku- przemyt narkotyków na niespotykaną dotąd skalę, porwania i zabójstwa na zlecenie, handel ludzkimi organami, kradzież najdroższych, luksusowych samochodów, widmo globalnego terroryzmu i machinacje południowoamerykańskich karteli. Scenariusz uzupełnia ciekawa obsada aktorska także zagranicznych.

Jednak cały film kradnie spuchnięta Anka, w tej roli charyzmatyczna Katarzyna Warkne. Jej komediowa kreacja narcystycznej i wyzwolonej kobiety zapewnia sporą dawkę humoru, mimo iż jej losy są czasami absurdalne. Ale to właśnie „Mistrzyni w rozkładaniu nóg”, wiedzie prym kreując postać gwiazdy.

Ciekawy wątek wspomnianego ISIS to spora dawka miłosnych emocji- Vega nie zapomina o potrzebach kobiet. „Kobiety mafii 2″ to sensacyjne, dynamiczne kino, na którym nie sposób się nudzić, chociaż trudno doszukiwać się tu ambitnego kina. Mnogość wątków wcale nie przytłacza, a wraz z rozwojem akcji wszystkie, wydawałoby się odrębne historie, łączą się w całość. Patryk Vega doszedł do wprawy, gdyż dokładnie wie, jak sprawić widzom przyjemność. Potraktujcie film z przymrużeniem oka i bawcie się świetnie!

Małgorzata Kowalczyk MEGI

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top