Jesteś tutaj
Home > Ludzie > MICHAŁA CZEKA KOSZTOWNA OPERACJA BIORDA, PROSIMY O POMOC

MICHAŁA CZEKA KOSZTOWNA OPERACJA BIORDA, PROSIMY O POMOC

pomóż Michałkowi portal Południowa Polska

Michał jest dzielnym dziesięciolatkiem, który od urodzenia zmaga się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Postać spastyczna choroby powoduje ogromne problemy z napięciem mięśniowym, tułów Michała jest zbyt wiotki a ręce i nogi zbyt napięte. Pomimo codziennej, ogromnej pracy i żmudnej rehabilitacji Michał ma wciąż problem z utrzymaniem równowagi i koordynacji; na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, ma już za sobą 3 poważne operacje. Nasz syn rośnie, a choroba niestety nie daje za wygraną.

Od 2- go roku życia prawe biodro Michała jest stale monitorowane przez wzgląd na podwichnięcie stawu biodrowego. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat stan biodra pogorszył się na tyle, że niezbędna jest jak najszybciej skomplikowana operacja ortopedyczna – brak operacji grozi całkowitym zwichnięciem i nieustannym bólem . Jesteśmy już po wielu konsultacjach w kraju i poza granicami i zabieg chcemy wykonać w Klinice Ortopedycznej w Aschau w Niemczech. Techniki i metody zabiegu są na tyle różne, że w Aschau unikniemy gipsu po operacji (unieruchomienie dziecka na minimum 6 tygodni w gipsie – oferowane w Polsce – niesie poważne ryzyko zaniku wielu partii mięśni i dużego bólu, wiąże się z całkowitym regresem w rozwoju fizycznym i wypracowanymi dotychczas efektami rehabilitacji). Objęcie opieką syna przez Klinikę w Aschau jest wieloetapowe i początkowo obejmie nadbudowanie panewki stawu biodrowego i prawidłowe ustawienie głowy kości udowej w  panewce z założeniem śrub. Michał będzie wówczas większość czasu spędzał w tzw. bloku, ale codziennie będzie mógł być z niego wyjmowany, aby realizować zalecane ćwiczenia ruchowe. Następnie dojdzie do usunięcia śrub z kości udowej. Dzięki operacji nasz syn będzie w stanie dalej iść do przodu w rehabilitacji i sprawniej poruszać się prowadzony lub przy użyciu pionizatora dynamicznego.

Problemem są koszty, ponieważ zabieg w Niemczech, w Aschau kosztuje aż 24 500 euro (czyli niespełna 110 000 zł; kosztorys w załączeniu), termin operacji został wyznaczony na 11 grudnia 2018 r. Dojdą do tego wysokie koszty ortez wykonywanych w Aschau (ok. 22 000 zł), bloku ortopedycznego (ok 6 500 zł), wynajmu transportu medycznego na drogę powrotną (ok. 5 000 zł) oraz intensywnej rehabilitacji pooperacyjnej, w dużej mierze prywatnej (cena za 1 h zajęć to 90 zł brutto, co miesięcznie daje wydatek rzędu 1 500 zł). Kolejne etapy leczenia operacyjnego to wyrównanie kończyn Michała poprzez założenie blaszek powstrzymujących wzrost kończyny zdrowszej, a docelowo również operację prawej stopy. To są jednak dalsze potrzeby – teraz pilne i najważniejsze jest biodro, a potem właściwa rehabilitacja.

Nie mamy dużo czasu, a koszty przekraczają znacznie nasze możliwości finansowe. Dlatego pragniemy zwrócić się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie. Ufamy, że wiara działa cuda i wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zgromadzić środki aby pomóc dziecku.

Michał jest cudownym, szczęśliwym chłopcem, który od września rozpocznie czwartą klasę w integracyjnej Szkole Podstawowej nr 22 w Rzeszowie. Jest dzieckiem w normie intelektualnej, nie tylko dobrze radzącym sobie w szkole, ale z pokorą i cierpliwością wykonującym codziennie ćwiczenia i zabiegi. Michał dzięki uporowi i pozytywnemu podejściu do życia osiągnął już bardzo wiele, nauczył się samodzielnie pływać pod okiem opiekuna, chodzi prowadzony lub z pomocą balkonika, jeździ na 3- kołowym rowerku, gra ze słuchu na keyboardzie, uczy się grać z nut, komponuje, śpiewa, pięknie recytuje, jest wspaniałym mówcą i oratorem. Ostatnio bierze nawet udział w profesjonalnym nagraniu „Hymnu Podkarpacia”😊.

Swoją otwartością i poczuciem humoru zjednuje sobie każdego z rozmówców. Ma wyśmienity słuch muzyczny, pamięć muzyczną, uczy się języka angielskiego i jako rodzice wierzymy, że zajdzie w życiu daleko, dajmy mu tylko na to szansę!!! Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, której podopiecznym jest Michał – nr konta:

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 lub darowizny w euro: PL 82 2490 0005 0000 4600 7337 4309, koniecznie podając w tytule przelewu: „10346 Niemczyk Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”. Poniżej jest też link, przez który można dokonywać wpłat bezpośrednio na rzecz Michała ze strony Fundacji:

http://dzieciom.pl/podopieczni/10346

Z całego serca, w imieniu naszym i Michała dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie

rodzice, Ania i Marcin Niemczyk

tel. +48 606 890 711

www.facebook.com/pomocDlaMichalkaNiemczyk

https://www.facebook.com/donate/279338432874768
ReklamaReklamaPodobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: