Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > ULTRA PRZESILENIE NA POGÓRZU DYNOWSKIM

ULTRA PRZESILENIE NA POGÓRZU DYNOWSKIM

Ultra Przesilenie 2018 portal Południowa Polska

23 czerwca 2018 r. zapraszamy do Dynowa na 2. edycję biegu Ultra Przesilenie. Niezwykle udany debiut tego nowego Ultrawydarzenia biegowego na Podkarpaciu, przyciągnął w tym roku w rekordowym tempie limit 200 zawodników. Już od dawna listy startowe są zamknięte, pakiet startowy można zdobyć już tylko na „rynku wtórnym”, a organizatorzy ze Stowarzyszenia „Aktywny Dynów” dopinają szczegóły na przysłowiowy ostatni guzik. Co nasz czeka w tym roku podczas letniego przesilenia?

Do wyboru podczas tej edycji są już dwie trasy:

Noc Kupały – 50 km (+/-1350m) – start 3:30

Świętojanka – 30 km (+/- 915m) – start 5:30

Na zawodach zobaczymy czołowych ultrasów z Podkarpacia i całej Polski. Zapowiada się niezwykła rywalizacja po malowniczych terenach Pogórza Dynowskiego i Doliny Sanu. W przeddzień wyścigu udało się nam porozmawiać z Dyrektorem Sportowym zawodów- Łukaszem Dominem- ultramaratończykiem, który w zeszłym roku w 9 dni przebiegł 733 km z północy na południe Polski. Bieg ten pozwolił wspomóc zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego serca Kacperka Słabego oraz promować krwiodawstwo.

Jakie jest Twoje ostatnie, przedstartowe przesłanie dla zawodników?

Z wielką przyjemnością czekamy na wszystkich biegaczy, którzy 23 czerwca przyjadą do nas na drugą edycję Ultra Przesilenia. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by każdy czuł się u nas jak najlepiej. Uczestnicy pobiegną wspaniałą trasą po Pogórzu Dynowskim i Dolinie Sanu. Powodzenia!

Czym będzie różnić się druga edycja od debiutu i na co należy zwrócić uwagę?

W zeszłorocznej edycji mieliśmy tylko jeden dystans – 50 km i wzięło udział 58 osób. W tym roku dystanse będą dwa: Noc Kupały – 50 km i Świętojanka – 30 km. Zawodników również będzie dużo więcej, mamy już wyczerpane limity, czyli w tym roku będziemy gościć aż 200 biegaczy. Prosimy, aby każdy miał ze sobą wymagany sprzęt i ekwipunek oraz adekwatne do warunków pogodowych obuwie sportowe. Każdy z organizatorów daje z siebie 100 procent i pomaga na trasie ile może, życzymy wszystkim bezpiecznego, przyjemnego biegu i dobrej zabawy!

Meta biegu jest na terenie Ośrodka Turystycznego „Błękitny San”, będziemy tam z Państwem kibicować i relacjonować to wydarzenie na bieżąco.

W imieniu organizatorów zapraszamy na trasę i metę biegu!

Małgorzata Gałda

ReklamaReklamaMałgorzata Gałda
Redaktor działu Turystyka i Sport - Domorosła kucharka, turystka, społecznik i wolontariusz. Za sprawą Taty –miłośniczka sportów wszelakich. Wakeborder - Amator, przez duże A. Bywa trenerką Jogi Śmiechu. Otwarty umysł. Niepokorny duch. Wieczne dziecko. Marzycielka.
http://www.poludniowapolska.pl

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: