Jesteś tutaj
Home > Sport i Turystyka > NOCNE ROLKOWANIE ULICAMI RZESZOWA

NOCNE ROLKOWANIE ULICAMI RZESZOWA

Nightskating Rzeszów portal Południowa Polska Beata Kopeć

Nightskating Rzeszów, to nocny przejazd na rolkach ulicami miasta. To jedyna okazja dla rolkarzy, aby zobaczyć miasto nocą, z perspektywy zarezerwowanej na co dzień dla kierowców. Polega na przejeździe na rolkach, w godzinach wieczornych, głównymi ulicami miasta, po których w ciągu dnia jeżdżą setki tysięcy samochodów.
Celem projektu jest propagowanie aktywnej formy wypoczynku wśród mieszkańców Rzeszowa, krzewienie kultury fizycznej oraz podjęcie działań na rzecz zwiększenia dostępu do rekreacji w miejscu zamieszkania, poprzez promocję jazdy na rolkach, jako dziedziny sportu dla każdego, niezależnie od wieku.

W przejazdach biorą udział osoby w różnym wieku – od 5-cio letnich dzieci do osób w wieku nawet 75 lat , a rekordowa pod względem ilości uczestników edycja przyciągnęła prawie 650 rolkarzy.
Nightskating Rzeszów nie są to zawody sportowe, ale impreza organizowana przez rolkarzy i dla rolkarzy. Nocne przejazdy rolkarzy mają przede wszystkim zachęcać do aktywności fizycznej mieszkańców Rzeszowa oraz popularyzować jazdę na rolkach jako sport masowy. Każdy z przejazdów przebiega inną trasą oraz ma inną tematykę.
Organizatorem imprezy jest Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe, które zadbało o to, aby trasy były atrakcyjne i bezpieczne dla uczestników. Przejazdy rolkarzy zabezpiecza Policja oraz specjalny zespół na rolkach – Nightskating Rzeszów Team.

Ponad pół tysiąca rolkarzy przejechało ulicami Rzeszowa

We wtorek, 19 czerwca odbył się już trzeci w tym sezonie nocny przejazd rolkarzy ulicami Rzeszowa. Uczestnicy tradycyjnie wyruszyli o godz. 21:00 z górnego parkingu przy hali Podpromie, pokonując dystans 11 km. Trasa wiodła przez następującymi ulicami: Kilara, Szopena, Targową, Głowackiego , Batorego, Żółkiewskiego, Siemieńskiego, Trembeckiego, Lubelską, al. Wyzwolenia i Okulickiego, dalej ulicami: Krakowską, Wyspiańskiego, Wita Stwosza, Langiewicza, Chrzanowskiej, Dąbrowskiego, placem Śreniawitów, Kilara i powrót na parking górny przy hali Podpromie.
Tematem tego przejazdu były zwierzęta 🙂 Stroje były barwne i pomysłowe, wśród najbardziej kreatywnych uczestników zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia. W przejeździe wzięło udział ponad pół tysiąca osób, to świetny wynik, biorąc pod uwagę zbliżające się rozpoczęcie wakacji.

Liczymy, że na następnym przejeździe, który zaplanowany jest na 12-go lipca zostanie pobity kolejny rekord frekwencji. Tematyka następnego przejazdu zostanie podana wkrótce.
Świat na kółkach jest zdecydowanie piękniejszy!

Beata Kopeć

foto: Nightskating Rzeszów

ReklamaReklamaPodobne artykuły

One thought on “NOCNE ROLKOWANIE ULICAMI RZESZOWA

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: