Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > WYJĄTKOWE SPOTKANIE W RZESZOWIE ZE ZNANYM DOMINIKANINEM O. LUDWIKIEM WIŚNIEWSKIM

WYJĄTKOWE SPOTKANIE W RZESZOWIE ZE ZNANYM DOMINIKANINEM O. LUDWIKIEM WIŚNIEWSKIM

O. Ludwik portal Południowa Polska WSIiZ

29 maja w auli Klasztoru Ojców Dominikanów w Rzeszowie, odbędzie się wyjątkowe spotkanie z o. Ludwikiem Wiśniewskim OP połączone z promocją najnowszej książki „Nigdy nie układaj się ze złem”, której współwydawcą jest WSIiZ w Rzeszowie. Rozmowa będzie dotyczyć spraw ważnych i trudnych dla Kościoła i Polski.

Spotkanie ma na celu wywołanie dyskusji o najbardziej aktualnych problemach, przed którymi stoi obecnie Polska i Kościół. Pretekstem do jego organizacji jest najnowsza książka pt. „Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę”, autorstwa dominikanina i rekolekcjonisty o. Ludwika Wiśniewskiego OP, którego w czasach żelaznej kurtyny Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego NRD (Stasi) umieściło na liście sześćdziesięciu najbardziej niebezpiecznych polskich opozycjonistów.

Książka zawiera teksty, homilie, wypowiedzi i wywiady wybrane przez samego Ojca. Najwcześniejszy artykuł pochodzi z 1960 roku, gdy autor był młodym klerykiem. Ostatni, napisany w 2017 roku, prezentuje najważniejsze sprawy i problemy dot. Polski i Kościoła. Jak zapewniają wydawcy, to „odważna, inteligentna publicystyka”, która pokazuje, w jaki sposób myśli człowiek wolny, wierzący, że „tylko prawda nas wyzwoli”.

Spotkanie odbędzie się 29 maja o godz. 19.00 w auli Klasztoru Ojców Dominikanów w Rzeszowie. Stolica Podkarpacia będzie kolejnym miastem po Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie, gdzie o. Ludwik Wiśniewski będzie rozmawiał o trudnych, aczkolwiek ważnych sprawach, istotnych dla każdego z nas. Rzeszowskie spotkanie poprowadzi redaktor Grzegorz Boratyn.

Warto również podkreślić, że w ramach drugiej części wydarzenia przewidziano dyskusję, w której każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia publikacji i uzyskania dedykacji oraz autografu o. Ludwika Wiśniewskiego – informuje Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ w Rzeszowie

Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/wisniewski. Ilość miejsc jest ograniczona.

Organizatorami spotkania są Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Wydawnictwo WAM oraz Klasztor Dominikanów w Rzeszowie. Partnerem wydarzenia jest „Tygodnik Powszechny”.

ReklamaReklamaPodobne artykuły

Top
%d bloggers like this: