Jesteś tutaj
Home > Styl Życia & Art > W HOTELU ARTE WERNISAŻ PRAC DARIUSZA PIEKUTA

W HOTELU ARTE WERNISAŻ PRAC DARIUSZA PIEKUTA

HOTEL ARTE DARIUSZ PIEKUT portal Południowa Polska

6 kwietnia 2018 r., godzinie 18.00, w Hotelu Arte w Zamościu odbyło się otwarcie wernisażu prac Dariusza Piekuta. Artysta urodził się w 1959 roku Miączynie, jest absolwentem IWA UMCS w Lublinie, dyplom (1984) z grafiki w pracowni druku płaskiego (litografia) u prof. Danuty Kołwzan – Nowickiej. Obecnie zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w 1997. W 2010 laureat Certyfikatu Najwyższej Jakości ( Honorary Certificate of the Highest Quality – Short List ) VII Międzynarodowego Biennale Rysunku w Pilznie (Czechy). Otrzymał kilkanaście nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Nie sposób ich wszystkich wymienić.


Jego prace znajdują się w stałej ekspozycji w Galerii BWA w Wałbrzychu, Galerii Nakiera we Wrocławiu, Galerii ART. w Warszawie, Galerii „Pod Arkadami w Zamościu”, BWA Galerii Zamojskiej, Galerii WITRYNA w Lublinie, Galerii ATU w Lublinie oraz Galerii Rynek 5 w Lublinie.
Artysta, jak sam mówi, wybrał swoje najlepsze prace, z początku swojej twórczości, zaczynające się od czarno- białych, o tematyce industrialnej, nieco bezosobowych prac piórkiem, by potem zacząć budować kolorowe pejzaże, bardziej fikcyjne , bo rzeczywistości fizycznej trudno się w nich doszukać, pomimo że powstały zainspirowane fascynacją rodzimego Roztocza. Zachwycają kolory i forma, te dwa elementy są głównymi bohaterami brzmienia tej sztuki, która coraz mocniej jest osobista i rozpoznawalna poprzez coraz większą dojrzałość artystyczną.
Mamy nadzieję, że będziemy świadkami kolejnych artystycznych projektów tego artysty.
Południowa Polska ma patronat medialny wystawy.
Małgorzata Kowalczyk

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: