Jesteś tutaj
Home > Recenzje > TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI

TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI

Prawda musi wyjść na jaw…

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri,” to amerykańsko- brytyjski dramat z elementami komedii i kryminału. To dzieło w reżyserii Martina McDonagha zaskakujące, nie zapowiadające tego co zawiera. Licznie nagradzane i nominowane.

Reżyser w sposób prosty ale jednocześnie niezwykle przekonujący i wiarygodny buduje swoje obrazy. Traktuje on o historii matki, która traci swoją córkę bestialsko zgwałconą i zamordowana. I ta matka chce odnaleźć sprawców zdarzenia, pomimo bezradności miejscowej policji. Wpada na pomysł wykorzystania trzech bilbordów do zmobilizowania stróżów prawa do pracy, przy okazji wprowadzając niemałe zamieszanie w społeczności miasteczka. Głowna bohaterka Mildred Haynes grana przez Frances McDormand,( Oskar za pierwszoplanową rolę kobieca) twarda, odważna i zdeterminowana kobieta ma tylko jeden cel-znaleźć zabójcę. Przeradza się to w konflikt z policją- początkowo Szeryfem (Woody Harrelson a potem jego zastępca – przygłupim, ale niezwykle porywczym Dixonem (Sam Rockwell – Oscar za role męską drugoplanową). Ten wątek znacznie odzwierciedla idee i założenia reżysera, to tu dzieje się najwięcej.

W filmie widza przekonuje prawdomówność scen i dialogów między aktorami- oglądamy wszystko od deski do deski z wielkim zaciekawieniem . Bohaterka walczy o sprawiedliwość udowadniając ze to najwyższa wartość- dzięki jej postawie przemianie ulegają osoby z jej otoczenia, końcowo doprowadzając do zaskakujących przemian. Dodatkowo oryginalność obrazu sprawia ze jest niepowtarzalny, zaskakujący, z pewnością warty obejrzenia przede wszystkim ze względu na swoje wartości . Moim zdaniem niesłusznie niewybrany na oscarowy. Należało mu się to. Sprawdźcie sami czy mam racje .

Małgorzata Kowalska Megi

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: