Jesteś tutaj
Home > Recenzje > WERNISAŻ BARTOSZA CZARNECKIEGO W ARTEHOTEL W ZAMOŚCIU

WERNISAŻ BARTOSZA CZARNECKIEGO W ARTEHOTEL W ZAMOŚCIU

Bartosz Czarnecki południowa polska ARTE Hotel

W dniu 7 grudnia w ArteHotel w Zamościu o godzinie 18.00 odbył się wernisaż Bartosza Czarneckiego pt. REPRODUKCJE. Jest to nowy cykl obrazów artysty, na który składają się kopie dzieł mistrzów malarstwa renesansowego, barokowego czy XIX wieku. To już jego druga wystawa – pierwsza „Możliwości struktury tłumu” miała miejsce w 2015 r. -w GALERII STALOWA w Warszawie. Obecną możemy oglądać w Zamościu, dzięki współpracy właścicieli Hotelu Arte z wyżej wymienioną galerią.

Ten młody polski artysta urodził się w 1988 roku, jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Otrzymał tytuł magistra w 2013 w ramach projektu dyplomowego pod kierunkiem prof. Grzegorza Bednarskiego. Obecnie zaangażowany jest w studia doktoranckie na tej samej uczelni, jest laureatem wielu nagród, wyróżnień, skromny a zarazem bardzo zdolny przedstawiciel sztuki młodego pokolenia. Mieszka i pracuje w Krakowie.

A swoją twórczość opisuje tak:

…Wprowadzam rysy czy rasty, aby utrudnić odbiór. Ale jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę, że nawet najbardziej przedstawiający obraz akademicki jest malowany za pomocą abstrakcyjnych form, jakimi są przecież ruchy pędzla. Nawet taki obraz jest w pewnym sensie formą abstrakcyjną.(…) Poprzez mocno abstracyjną materię mojego obrazu, widoczną na pierwszy rzut oka, dzięki zwiększaniu dystansu patrzenia, uzyskujemy możliwość rozpoznawania for, przedstawiających, skrytych pod rastami. To aspekt mojego malarstwa, który będę dalej rozwijał…

Dalej były dzieła wielkich włoskich mistrzów płócien: Piero della Francesca, Giorgione, niderlandzkiego Pietera Bruegela, francuskich Lorraina, Rousseau, Maneta czy rosyjskiego Szyszkina. Artysta stosuje rozwiązania charakterystyczne tylko dla jego twórczości- uzyskując formy abstrakcyjne, zauważalne z bliska ale dzięki perspektywie, jeszcze bardziej rozpoznawalne. Kopiuje on dzieła w treści, temacie, układzie form i postaci ale nie w zastosowaniu techniki malarskiej. To właśnie wyróżnia go z tłumu młodych twórców, warto zatem śledzić jego dalsze poczynania. Autor zachęca do poszukiwania własnych interpretacji, wrażeń podczas oglądania jego obrazów. Z pewnością warto więc zafundować sobie taką duchową ucztę. Hotel Arte serdecznie zaprasza.

Małgorzata Kowalczyk

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: