Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > W Galerii DWA PLANY – po raz pierwszy w Rzeszowie – Tomasz Tomaszewski

W Galerii DWA PLANY – po raz pierwszy w Rzeszowie – Tomasz Tomaszewski

Galeria Dwa Plany Tomasz Tomaszewski portal Południowa Polska

To właśnie w Galerii DWA PLANY – po raz pierwszy w Rzeszowie – Tomasz Tomaszewski, jeden z najbardziej uznanych i cenionych polskich fotografów i pedagogów, a także główny konsultant polskiej edycji Magazynu National Geographic zaprezentuje swój najwnowszy zbiór fotografii, które składają się na aktualnie realizowany projekt pt. „Wszystko może być wszystkim / Everything can be anything”.

Wernisaż wystawy fotografii oraz spotkanie z Autorem 5 grudnia, we wtorek o godzinie 19:00. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy na grudniową wystawę, która tak wyjątkowym i mocnym akcentem zakończy pierwszy rok funkcjonowania Galerii DWA PLANY!

Od Autora:

WSZYSTO MOŻE BYĆ WSZYSTKIM

Motywacja, która posłużyła do wykonania prezentowanych w tym zbiorze zdjęć, dalece różni się od tej, jakiej zwykle używam w swojej pracy. Najczęściej myślę bowiem o tym, aby fotografia czemuś służyła, aby opowiadała historię, próbowała tłumaczyć człowieka drugiemu człowiekowi. Tym razem starałem się wykorzystać jedynie zdziwienie, czysty zachwyt nad światem, czasami radość i rozbawienie, zażenowanie, ale też i niepokój, wszystko, tylko nie chęć opowiedzenia historii. Okazało się to dla mnie niespodziewanie trudnym wyzwaniem, którego powody upatruję w nabytych przyzwyczajeniach. Spróbowałem się z tym zmierzyć, fotografujące kilka tygodni w Polsce w 2016 roku.

Czuję, że jeszcze nie mogę osiągnąć tego, co bym chciał, ale też i nie przestaję chcieć tego, czego nie mogę. Prezentuję więc skromną próbę, jakiś początek…i kontynuuję.

Tomasz Tomaszewski

Partnerzy wernisażu: Rzeszowski Kraft, Pijalnia Piwa Browaru Wojkówka, Browar Rzemieślniczy Wojkówka, DrukujToTu.pl

Partnerzy wystawy: Podkarpackie, Miasto Rzeszów, Kultura w Rzeszowie, Rzeszów Smart City, Galeria Nowy Świat

Patroni medialni: Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów, BIZNESiSTYL.pl, VIP Biznes&Styl, Portal informacyjny nowiny24.pl, Szeroki Kadr, PoludniowaPolska.pl, imprezy.rzeszow.pl

#GaleriaDWAPLANY #TomaszTomaszewski #wystawafotografii #wernisaż #kulturawrzeszowie #fotografia #photography #art #podkarpackie #rzeszów

Galeria Dwa Plany

ReklamaReklamaPodobne artykuły

Top
%d bloggers like this: