Jesteś tutaj
Home > Sport i Turystyka > FABRYKA MISTRZÓW

FABRYKA MISTRZÓW

Fabryka Mistrzów portal Południowa Polska karate

Agnieszka Sajdutka, przywiozła właśnie z Rumunii kolejny tytuł Mistrzyni Europy, obok Mistrzostwa Świata i Polski. Marta Niewczas – odebrała z rąk Prezydenta Miasta Rzeszowa nagrodę za wybitne osiągnięcia trenerskie, a jej syn – Patryk świętował kolejny sukces w zawodach CrossFit. Akademia Karate Tradycyjnego w Rzeszowie wydaje się być obecnie jednym z najbardziej wydajnych i skutecznych inkubatorów sportowych talentów w regionie. W przestronnych wnętrzach Hali Podpromie każdego dnia trenuje kilka grup najmłodszych adeptów karate, wśród nich są następcy swoich Mistrzów. To właśnie ich świeżym sylwetkom postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej.

Spotkanie z ósemką młodych karateków, będących tzw. kadrą klubu i świętujących największe sukcesy na zawodach krajowych i międzynarodowych było niezwykle ciekawe i inspirujące. Nie tylko z powodu ich ostatnich osiągnieć podczas V Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym w Lublinie -przywieźli 6 medali, ale także dlatego, że jak na dzieciaki w wieku 7-13 lat były nadzwyczaj ułożone i dojrzałe w swoich wypowiedziach. Niezwykle budujący był ich szacunek do swojej Sensei Agnieszki Sajdutki, to jak jej dziękowali, jak szukali akceptacji w jej oczach, zerkając raz po raz, podczas udzielania pierwszych w swoim życiu wywiadów. Widać, że 23 letnia, choć niezwykle doświadczona i utytułowana Pani Trener ma z nimi świetny kontakt, zna każde z nich bardzo dobrze, wie ile mają rodzeństwa, czym się interesują i co robią w wolnym czasie. Swobodnie rozmawiała z rodzicami dzieci, wielokrotnie zaznaczała też jak wiele czasu i środków poświęcają, aby ich pociechy mogły rozwijać swoje zainteresowania. Jest to jeden, mocno zgrany team, który wsparty klubowymi tradycjami i żelazną dyscypliną jest z pewnością przepisem na sukces tego miejsca.

Sensei Agnieszka podkreślała, że karate to nie tylko sport jest to sztuka, sztuka walki, ucząca szacunku do siebie nawzajem i przeciwnika. Odbiciem tych słów są jej podopieczni, którzy zgodnie wyrażali swoją wdzięczność do rodziców, mówili też o tym, że może czasem nie przepadają prywatnie za niektórymi przeciwnikami, ale na macie zawsze dziękują im za walkę. Młodzi kadrowicze wypowiadali się spokojnie i skromnie o swoich marzeniach, którymi są oczywiście zdobycie tytułów Mistrza Świata, Europy, Polski i Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym. Niemal nieśmiało wspominali o swoich niemałych sukcesach, miałam wrażenie, że to po prostu idealne, złote dzieci. Ale Sensei zapewniła, że gdy schodzą do szatni pozwalają sobie na odrobinę szaleństwa i są po prostu zwykłymi urwisami, bo na wszystko jest czas – i na trening i na zabawę.

To wspaniałe zachowanie ze strony tak utytułowanej, aktywnej zawodniczki, aby w ten sposób dbać o młodzież i tak bardzo zapominać o sobie… Chcąc dodać odrobinę dziegciu do tych peanów zachwytu dodamy jedynie, że to Karate Sportowe, a nie Tradycyjne zostało dodane do dyscyplin olimpijskich. Jest to fakt i z tym każdy klubowicz się już zgodził. Nikomu tutaj nie odbiera to w żaden sposób honoru, tytułów, motywacji, czy wigoru- robią to co kochają i to widać.

Po naszej rozmowie najmłodsi kadrowicze zaprosili nas na swój pokaz i proszę nam wierzyć było co podziwiać. Precyzja ruchów, perfekcyjna synchronizacja i niesamowita energia bijąca od tej grupy robiły piorunujące wrażenie. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, a duma z tych młodych ludzi pozostała z nami do dzisiaj. Na pewno będziemy śledzić ich dalsze sportowe losy i trzymać kciuki za dalsze sukcesy! Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!

Małgorzata Gałda

foto: Sławomir Gibała Slavko

 

ReklamaReklamaMałgorzata Gałda
Redaktor działu Turystyka i Sport - Domorosła kucharka, turystka, społecznik i wolontariusz. Za sprawą Taty –miłośniczka sportów wszelakich. Wakeborder - Amator, przez duże A. Bywa trenerką Jogi Śmiechu. Otwarty umysł. Niepokorny duch. Wieczne dziecko. Marzycielka.
http://www.poludniowapolska.pl

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: