Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > ZIMOWY ULTRAMARATON KARKONOSKI

ZIMOWY ULTRAMARATON KARKONOSKI

V Zimowy Ultramaraton Karkonoski portal Południowa Polska

Karkonosze zimą są nieporównywalne, do warunków panujących tam latem. Głęboki śnieg, przenikliwy mroźny wiatr, lód oraz słońce przebijające się przez gęste chmury sprawia, że biegacze czują się tam jak na obcej, niezamieszkałej planecie. Kiedy w dole wiosna zaczyna dawać znak o sobie do Karpacza przybywają miłośnicy biegania , aby wziąć udział w wydarzeniu sportowym, jakim jest Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. Jest to memoriał wyjątkowej osoby zapalonego sportowca, himalaisty oraz ultramaratończyka, ale także okazja spotkania się w gronie przyjaciół, biegaczy i wolontariuszy z całej Polski. W przed dzień biegu organizowane są prelekcje oraz pokaz film o Tomku Kowalskim.

ZUK liczy sobie 53 km w bardzo trudnym górskim terenie. Dzięki niewielkiej zmianie tegorocznej trasy biegacze będą mogli odkryć nowe miejsca nie pomijając jednocześnie stałych punktów miedzy innymi schroniska na Szrenicy, Schroniska Odrodzenie czy też Domu Śląskiego. Trasa biegu to 2086 metrów podbiegów z najwyższym szczytem Śnieżce (1603 m n.p.m.) skąd rozlega się widok na całe pasmo górskie. I to właśnie te widoki oraz klimat panujący na trasie z roku na rok przyciągają zawodników z najdalszych części kraju. Chętnych na tą magiczną zimową przygodę nie brakuje, świadczy o tym fakt, że jest ich dużo więcej, niż miejsc na liście startowej. Jak co roku ze względów bezpieczeństwa i potwierdzeniu dla organizatora, że jest się gotowy na tak ogromny wysiłek fizyczny biegacze w trakcie rejestracji muszą udokumentować ukończenie dwóch biegów górskich na dystansie przynajmniej maratonu, dodatkowo wszyscy biorą udział w losowaniu miejsc. Nowością będzie podczas losowania osoby, którym nie poszczęściło się w poprzednich edycjach będą miały dodatkowe losy, a tym samym większe szanse na start w zawodach.

O krótkiej ale jak bardzo barwnej legendzie biegu świadczy również fakt, że co roku pojawiają się na Polanie Jakuszyckiej, skąd startuje ZUK największe nazwiska z polskiego świata ultra.
Zapisy na bieg oraz szczegółowy regulamin znajdziecie na stronie www.ultramaratonkarkonoski.pl. Zapisy ruszają 22 listopada i potrwają dwa dni więc kto pierwszy ten lepszy. Po losowaniu poznamy 360 szczęśliwców którzy spotkają się 10 marca 2018r., na trasie zawodów.
Widzimy się!

tekst: Michał Adamski
zdjęcia: Michał Adamski ; ZUK

ReklamaReklamaSylwia Wojtowicz-Sander
Spontaniczna. Urodzona optymistka. Nie lubi utartych schematów i ustalonych reguł. Ceni wolność i indywidualność. Bardziej od wygodnej kanapy woli aktywny wypoczynek, najlepiej zimową porą w górskiej scenerii. Nawet w natłoku obowiązków znajdzie czas na małe espresso z przyjaciółką.
http://www.poludniowapolska.pl

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: