Jesteś tutaj
Home > Sport i Turystyka > BIEGIEM PRZEZ ZIMOWE ROZTOCZE

BIEGIEM PRZEZ ZIMOWE ROZTOCZE

Zimowe UltraRoztocze 2018 Południowa Polska

W głębokiej puszczy przy brodzie na Sopocie stała karczma, starego Icka. Prowadziła tędy dogodna droga do miasteczka Józefów, a karczma tętniła życiem w każdą niedzielę wieczorem. To okoliczni włościanie jadąc na poniedziałkowy targ do Józefowa od popołudnia w niedzielę gościli się, obiecując zapłatę Żydowi w poniedziałek po udanym handlu. Wracając do domu oddawali dług i do żon wracali z pustą kiesą. Niebiosa wysłuchały próśb stroskanych żon. Pewnego razu w czasie hucznej zabawy w karczmę wypełnioną biesiadnikami strzelił piorun, ziemia zatrzęsła się i karczma wraz z wieśniakami zapadła się. Od tego czasu okoliczni mieszkańcy z daleka omijali to przeklęte miejsce….

Jakie jeszcze tajemnice kryje sobie jeden z najbardziej nieodkrytych zakątków Południowej Polski? Czego świadkiem były korony drzew roztoczańskiej kniei, i o czym szumią wodospady Tanwi? Kto był z ekipą Sławka Konopki w wiosną, hasając ścieżkami dzikiej krainy konika polskiego. Miał już okazję nieco skosztować ultra emocji w reżyserii Fundacji Na Ratunek. Kogo jednak zabrakło lub czyj apetyt na przygodę rośnie z każdym nowym wyzwaniem będzie miał okazję znów obudzić w sobie ducha odkrywcy, bowiem „dolinę Sopotu od Karczmiska do Hamerni nazwano Czarcim Polem. Biada śmiałkowi, który znajdzie się w tym miejscu, gdyż na pewno czeka go spotkanie z puszczańskimi czartami, a może nawet wędrówka do piekła.”

Będą zjawy, będzie karczma i będą bawić się zbóje – też na odludziu. Pojawi się mnóstwo tajemniczych postaci. Dokładnie tak jak w legendzie o Czarcim Polu, a dodatkowo w nos ma szczypać mróz, i śnieg ma skrzypieć pod nogami. Tylko czarty zamiast kopyt mają mieć buty, takie magiczne biegowe. Więcej nie zdradzę.

Na spragnionych wrażeń czeka najpierw Piekło potem Niebo, czyli 12 km oraz 7 km pętle na których będą szaleć czarty z całej Polski. Krążą też wieści, że będą jeszcze jeden lub dwa biegi krótsze, by więcej z Was mogło poznać najpiękniejsze zakątki Roztocza.
Doborowa kompania biesiadników, zjedzie już w piątek 5.01.2018 r.:

godz. 17:00 – otwarcie Biura Zawodów (Ostoya Roztocze Kawęczynek), rejestracja uczestników, wydawanie pakietów startowych, sprawdzenie wyposażenia obowiązkowego. Pakiety startowe wydawane są tylko i wyłącznie w Biurze Zawodów;
Biuro Zawodów wydaje pakiety startowe na bieg do godz: 22:00;

po to by w sobotę 6.01.2018r., skoro świt:

godz. 06:00 – otwarcie Biura Zawodów (Ostoya Roztocze Kawęczynek), rejestracja uczestników, wydawanie pakietów startowych, sprawdzenie wyposażenia obowiązkowego. Pakiety startowe wydawane są tylko i wyłącznie w Biurze Zawodów;
godz. 09:00 – Start uczestników biegu ZimoweRoztocze 2018;
godz. 14:30 – 15:00 – ostatnie wyjście na trasę zawodów – do wyboru pętla duża lub mała;
godz. 16:00 – zamknięcie mety biegu;
godz. 17:00 – zakończenie imprezy, wręczenie nagród, losowanie dodatkowych nagród pozyskanych od sponsorów;
godz. 18:00 – rozpoczęcie afterparty – udział w afterparty W ramach afterparty organizator zapewnia profesjonalnego DJ z muzyką i laserami!!!, 2 ciepłe posiłki oraz przystawki, alkohol we własnym zakresie;

Zabawa taka trwać będzie do niedzielnego poranka 7.01.2018r.:

godz. 04:00 – planowane zakończenie afterparty.

A skoro świt, kiedy zapieje kur, czarty zaczną się rozpływać się w porannej mgle. Tylko ostatnie, te których trzymać będą jeszcze czary minionego dnia i nocy, zanim wybiję 12:00 pobiegną czym prędzej w stronę czyśćca, morsować w stawie! Potem rozjadą się w różne strony świata i tylko stare jodły, buki, świerki i sosny, szeptać będą, że znów w tym miejscu oddalonym od ludzi „jeno czarci hasali”.

Zapraszamy Was na biegowe Roztocze zimową porą z misją ratowania koni z ubojni, które zasilą szeregi Hospicjum,jakie powstanie w miejscu gdzie już nie długo znów się spotkamy! Czy wspólnie z nami napiszesz tę baśń?

tekst: Sylwia Wojtowicz-Sander

ReklamaReklamaSylwia Wojtowicz-Sander
Spontaniczna. Urodzona optymistka. Nie lubi utartych schematów i ustalonych reguł. Ceni wolność i indywidualność. Bardziej od wygodnej kanapy woli aktywny wypoczynek, najlepiej zimową porą w górskiej scenerii. Nawet w natłoku obowiązków znajdzie czas na małe espresso z przyjaciółką.
http://www.poludniowapolska.pl

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: