Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > FUNDACJA LABORATORIUM SZTUKI – wernisażem malarstwa Marcina Kowalika i Oliviera Whelana

FUNDACJA LABORATORIUM SZTUKI – wernisażem malarstwa Marcina Kowalika i Oliviera Whelana

Fundacja Laboratorium Sztuki inauguruje swoją działalność, wernisażem malarstwa Marcina Kowalika i Oliviera Whelana, któremu towarzyszyć będzie prezentacja instalacji artystycznych i performence Marcina Kowalika.
Będzie zaskakująco i wyjątkowo – zapewniamy.

Jedna z prac zupełnie zmieni swój „stan skupienia”. Zgodnie z programem artystycznej Grupy LASEM, do której Marcin Kowalik należy, praca przejdzie z jednego medium w inne, zostanie ZDEFRAMESTROWANA.
Będzie to test „wytrzymałości” artystycznej dzieła.

Artysta wraz z publicznością, będą mieli okazję ocenić do czego tak naprawdę przypisany jest duch sztuki: do formy, treści, a może koncepcji zawartej w dziele.

Artyści Marcin Kowalik i Olivier Whelan współpracują ze sobą od 2013 roku i mają za sobą szereg wspólnych wystaw, m.in. w Zamościu, Warszawie i Oslo.

Prace Marcina Kowalika to malarska wycieczka w iluzoryczny świat przepełniony geometrią, intensywnym kolorem, światłem, cieniem i głębią.
Olivier Whelan prezentuje twórczość bardziej organiczną, zestawiając ze sobą struktury pędzące z różną prędkością, w różnych kierunkach, pochodzących z różnych miejsc w czasie. Prace obu artystów łączy jednak dociekliwość w eksperymentowaniu z formą, zgłębianiu jej struktury i wewnętrznych zależności.

Fundacja LABORATORIUM SZTUKI ma za cel wspieranie artystów oraz promowanie i upowszechnianie kultury i sztuki, w tym także sztuki pojawiającej się w przestrzeni publicznej. Jednym z jej celów jest także wspieranie rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży twórczo uzdolnionej, szczególnie pochodzącej ze środowisk wykluczonych społecznie.

Wernisaż odbędzie się w wyjatkowym miejscu – całkiem innym niż zazwyczaj – aż 8 metrów pod ziemią. Zapraszamy do podziemi budynku przy ul. Balickiej 123 w dniu 17 listopada 2017 r. Zaczynamy od godz. 19.00

Dziękujemy naszym Partnerom za pomoc w organizacji Brave Brain Kondrat Wina Wybrane HM Design – Manufaktura Mebli

ReklamaReklamaPodobne artykuły

Top
%d bloggers like this: