Jesteś tutaj
Home > Recenzje > KRUCYFIKS

KRUCYFIKS

KRUCYFIKS film Portal Południowa Polska Małgorzata Kowalczyk

Na halloweenowy wieczór propozycja z nutką grozy. Film Xaviera Gensa, pod wymownym tytułem „Krucyfiks” z to produkcja z gatunku lekkiego horroru. Scena egzorcyzmów młodej kobiety otwierająca obraz zabiera nas do Rumunii.

Dziewczyna przywiązana do krzyża nerwowo wije się i krzyczy. Wydaje się nie reagować na kolejne słowa lokalnego klechy. Jak się okazuje, trzydniowe odprawianie rytuału kończy się dla niej tragicznie, a ksiądz odpowiedzialny za egzorcyzm trafił do więzienia. Rozgłos nadany sprawie wzbudza zainteresowanie młodej amerykańskiej dziennikarki – nomen omen niebędącej osobą wierzącą, która postanawia przyjrzeć się bliżej zdarzeniu i ocenić, czy dziewczyna zmarła w wyniku trzydniowego wycieńczenia z uwagi na niepotrzebny rytuał, czy faktycznie w grę wchodzi opętanie.

W pierwszej chwili śledztwo wydaje się przybliżać panią redaktor do wersji zabójstwa, jednak z czasem, gdy sama zaczyna mieć przewidzenia, zaczyna głębiej drążyć temat. Tu zaczyna się żmudna droga do wyjaśnienia zagadki. Czy duchowny rzeczywiście zamordował chorą psychicznie osobę, czy też przegrał walkę z demoniczną obecnością? Proponuję wam obejrzeć film by móc odpowiedzieć na to pytanie.

Małgorzata Kowalczyk

 

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: