Jesteś tutaj
Home > Recenzje > BOTOX – OCZEKIWANY i …

BOTOX – OCZEKIWANY i …

film botoks - recenzja by Małgorzata Kowalczyk portal Południowa Polska

„Botoks” oczekiwany i mocno reklamowany najnowszy film Patryka Vegi. Reżyser stworzył bardzo śmiałe dzieło o życiu przez pryzmat doświadczeń w obecnej branży medycznej. Poznajemy bezwzględny świat zasad obowiązujących w szpitalach.

To właśnie tu splatają się losy głównych bohaterek: Magdy( Katarzyna Warkne) doktor ginekolog – specjalistki od aborcji, Patrycji( Marieta Żukowska) cenionej chirurg, która zajmuje się ostatecznie ginekologią estetyczną i kobiecym libido, Beaty (Agnieszka Dygant) lekarki SOR-u, która przeżywa osobistą tragedię po wypadku motocyklowym z narzeczonym oraz Danieli(rewelacyjna Olga Bołądź) pochodzącej z patologicznej rodziny, początkowo ratowniczki medycznej, a po metamorfozie – przedstawicielki koncernu farmaceutycznego. Ich losy zależą od siebie poprzez wątki w pracy, a także prywatne znajomości, życiowe problemy i perturbacje. Każda z bohaterek zmaga się z nimi na swój własny sposób. Pani ginekolog Magda przeżywa duchowe rozterki wykonując kolejne zabiegi aborcji, by w końcu zachodząc w ciążę otrzeć się o psychiczną paranoję. Poukładany świat Patrycji- cenionego lekarza lega w gruzach po zdradzie męża, jednak zawodowo jest impulsem, by w nowej specjalizacji odkryć pasję i pomagać innym kobietom w ich problemach. Także pomimo iż kolejny związek z nowym mężczyzną Michałem poznanym w gabinecie lekarskim ( Piotr Stramowski) jest jej następną osobistą klęską. Beata po wypadku podupada na zdrowiu, uzależnia się od leków, które stanowią barierę w realizacji życiowego pragnienia posiadania własnego dziecka. Jednak wspierana przez przyjaciela Marka(Sebastian Fabiański) pomaga innym kobietom w szwedzkiej Klinice Płodności. Wspólne problemy zbliżają je do siebie, by wspierać się wzajemnie. Los Danieli jest najbardziej przewrotny- fundując dziewczynie całą paletę emocji i przeżyć. Razem ze swoim bratem Darkiem (Tomasz Oświęcimskim) jest najlepszym przykładem, iż można iść przez życie rozpychając się bezwzględnie łokciami. Nie ma problemów nawet z bezwzględnym ordynatorem szpitala, by wykorzystać go w swojej grze o kolejny awans w pracy i móc wychować dzieci. Widzimy więc i dyskryminację, i wewnętrze rozterki matek – problemy tysięcy współczesnych kobiet. One także chcą mieć prawo do własnych wyborów, poglądów, wpływu na własne życie. Chcą być młode piękne i kochane. Ta realna wizja życia, trzeba przyznać, przyszła reżyserowi z wielką lekkością, także charakterystyczne dla niego poczucie humoru jest w filmie obowiązkowe. Ale dodatkowo dostajemy dawkę potężnych emocji ufundowaną poprzez drastycznie realistyczne zdjęcia dramatycznych sytuacji z życia bohaterów. Podsumowując, czy ten prawdziwy obraz współczesnego życia potrzebował aż takich szczegółów by zszokować, przekonać do prawdziwości? Moim zdaniem nie, jednak film broni się ogólnym przesłaniem, gdyż każda z bohaterek przechodzi wewnętrzną przemianę i zaczyna nowe życie, pozbawione dramatycznych chwil z przeszłości. I tu jest nadzieja i o to chyba chodziło reżyserowi. Polecam , jednak dla widzów o mocnych nerwach.

Małgorzata Kowalczyk

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: