Jesteś tutaj
Home > Styl Życia & Art > GALERIA DWA PLANY

GALERIA DWA PLANY

Wystawa prac Urszuli Tarasiewicz w rzeszowskiej Galerii DWA PLANY w CH Nowy Świat.

Nowe Legendy Miejskie są inicjatywą Fundacji Moma Film. To cały cykl działań, w ramach których, dzieci z najuboższych praskich rodzin brały udział w warsztatach kreatywnych. Najpierw w zajęciach literackich, na których wymyślały fikcyjne historie, dotyczące ich miejsca zamieszkania. Kolejno opowieści stały się scenariuszami filmów, nakręconych z udziałem dzieci, które wcieliły się w role aktorów, ale też współtworzyły reżyserię czy zadania operatorskie. W ten sposób powstały relacje o przygodach dentystów z ul. Ząbkowskiej czy fryzjera z Targówka. Taką opowieścią jest też historia dziewczynki nazywanej Papugą, która ratuje dziecko z płonącej kamienicy…

Fotografie z cyklu „Nowe Legendy Miejskie” zostały nagrodzone w kategorii Portret w konkursie Curator’s magazynu Photo District News (2010), otrzymały również New Talent Award niemieckiego FotoMagazine (2012), wygrały konkurs norweskiego magazynu Fotografii na publikację i wystawę Interfoto 17#Debutantutstilling w Oslo (2012). Były prezentowane m. in. w Milk Gallery New York (2010). Inne serie zdjęć Urszuli Tarasiewicz można było zobaczyć m.in. na grupowej wystawie „Critical Mass” w USA (2012); serię „The future is so bright”, wykonaną w Norwegii podczas stypendium na Halsnøy Kloster prezentowano na wystawie grupowej w Norwegii (2013) oraz na wystawie „Ja to ktoś inny” w Warszawie /kurator Klima Boheńska, 2015/.

Urszula Tarasiewicz (ur. 1975) – fotograf i organizator wydarzeń fotograficznych. Studiowała w Szkole Filmowej w Łodzi. Autorka licznych wystaw indywidualnych m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi (2003), Festiwalu Camerimage w Łodzi (2006), Festiwalu Transfotografia w Trójmieście (2007), Yours Gallery w Warszawie (2007) i Galerii Klimy Bocheńskiej w Warszawie (2010). Jest laureatką pierwszej nagrody konkursu Sittcomm.award w Bratysławie (2006). W 2010 r. zdobyła nagrodę w kategorii portretu w konkursie magazynu PDN (ekspozycja w Milk Gallery w Nowym Jorku). W tym samym roku wybrano ją jednym z 50 najlepszych twórców w konkursie Art Takes Miami, a w roku 2012 wygrala konkurs DebutantUtstilling w Oslo w Norwegii.

Wystawa potrwa do 13 października 2017. Wstęp wolny.

Małgorzata Kowalczyk

Foto z wystawy: Grzegorz Bukała

 

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: