Jesteś tutaj
Home > Oko na miasto > FESTIWAL KOLORÓW – 25-LECIE WPISANIA ZAMOŚCIA NA LISTĘ ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA KULTURY UNESCO

FESTIWAL KOLORÓW – 25-LECIE WPISANIA ZAMOŚCIA NA LISTĘ ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA KULTURY UNESCO

Oficjalne obchody uroczystości rozpoczęły się 7 września konferencją „Ochrona i promocja miasta Zamość inwestycją w Dziedzictwo Narodowe. 25 lat na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO”. Stare Miasto w Zamościu zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO 14 grudnia 1992 roku.

Po południu o 16 na Rynku Wielkim odbył się koncert „Muzyczne niespodzianki”, z którym wystąpił zespół kameralny Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, a o godz. 16.45 na budynku „Centralki” (od strony ul. Kościuszki), została odsłonięta tablica poświęcona Bolesławowi Leśmianowi. Jednak najciekawsza odsłona jubileuszowych obchodów zaczęła się 9 września, gdy w samo południe na Rynku Wielkim wybuchnął kolorami Zamość Holi Festival – Barwy Unesco, czyli Święto Kolorów w Zamościu. Impreza była adresowała głównie do młodzieży, która jak widać, bawiła się wyśmienicie.

Oganizatorzy: Zamość – Twierdza Otwarta, MaY Zamość i Stowarzyszenie Wszystko Gra.

Małgorzata Kowalczyk

Foto: Agnieszka Bekier

Małgorzata Kowalczyk

Foto: Agnieszka Bekier

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: