Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > FESTIWAL PSALMÓW DAWIDOWYCH 24 sierpnia – 3 września 2017

FESTIWAL PSALMÓW DAWIDOWYCH 24 sierpnia – 3 września 2017

Festiwal Psalmów Dawidowych portal Południowa Polska Magdalena Małaczyńska

Wczoraj, 24 sierpnia w Filharmonii Podkarpackiej oraz w Markowej rozpoczął się Festiwal Psalmów Dawidowych – „Honorując Sprawiedliwych”, który potrwa do 3 września i zakończy się koncertem Piotra Rubika w Kolbuszowej. Celem Festiwalu stworzonego przez Fundację im. Rodziny Ulmów SOAR, jest poszerzanie płaszczyzny dialogu pomiędzy narodem polskim i narodem żydowskim oraz uhonorowanie Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie II Wojny Światowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego wieczoru w Filharmonii Podkarpackiej, gdzie wystąpił Adam Strug z zespołem Monodia Polska oraz Yaakov Lemer i Menachem Bristowski.

W programie festiwalowym:

25 sierpnia o godz. 17.00 w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej wystąpi Adam Strug z zespołem Monodia Polska.

27 sierpnia o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Markowej odbędzie się koncert chóru Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie „Psalmodia”.

2 września o godz. 19.00 na Rynku w Rzeszowie wystąpią Mr Pollack i Dariusz Malejonek z zespołem Maleo Reggae Rockers.

3 września o godz. 19.00 na Stadionie Sportowym w Kolbuszowej wystąpi Piotr Rubik z solistami, chórem i orkiestrą symfoniczną.

Magdalena Małaczyńska

 

ReklamaPodobne artykuły

Top
%d bloggers like this: