Jesteś tutaj
Home > Oko na miasto > Wernisaż „Martwa Natura”

Wernisaż „Martwa Natura”

martwa natura hotel arte portal południowa polska

W piątek, 11 sierpnia o godz.18:00 odbyło się otwarcie zbiorowej wystawy zatytułowanej „Martwa Natura”. Podczas wernisażu zaprezentowano prace: Martyny Borowieckiej, Bartosza Czarneckiego, Tomasza Karabowicza, Katarzyny Makieły-Organisty, Dawida Patarai oraz Adama Rutkowskiego. Młodzi artyści mieszkają i tworzą głównie w Krakowie i Warszawie, ciekawostką jest, iż jedna z artystek ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu.

Organizatorzy Krzysztof Fabijański – właściciel Galerii Stalowa w Warszawie oraz Hotel Arte w osobie Wojciecha Sternika, stworzyli projekt prezentujący prace młodych twórców w tematyce Martwej Natury w XXI w. Swoją obecnością zaszczycił wystawę Adam Rutkowski, jeden z autorów obrazów, który chętnie opowiadał o ich genezie. Prace artystów są bardzo ciekawe, sprawiają rozkosz dla zmysłów, uświadamiają nam piękno materialnego świata, ale jednocześnie przypominają o jego nietrwałości, wykonane zostały w różnych technikach. Otwarcie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia, co oznacza, że tego typu wydarzenia maja zielone światło we współczesnym wyścigu różnych dziedzin sztuki. Wielkie brawa dla organizatorów za podjęcie tego typu tematyki, dumni jesteśmy, że w Zamościu mamy takie miejsce i z niecierpliwością czekamy na kolejne wystawy.

Małgorzata Kowalczyk

ReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: