Jesteś tutaj
Home > Styl Życia & Art > X Aleja Sław

X Aleja Sław

Tadeusz Wicherek portal Południowa Polska

Już po raz dziesiąty, uroczystość odsłonięcia w “Alei Sław” tablicy pamiątkowej, tym razem z udziałem Tadeusza Wicherka, miała miejsce 9 czerwca 2017 r. w Zamościu. Postać dyrektora i dyrygenta „Namysłowiaków”, najstarszej orkiestry symfonicznej w Polsce, znana jest z wybitnej osobowości artystycznej. W tym roku przypada też jubileusz 35-lat działalności artystycznej Maestro i 10-lecie związku z Zamościem. Nie sposób wymienić tu wszystkie projekty Jubilata, wizjonera artystycznego, producenta muzycznego spektakularnych i prestiżowych projektów i koncertów. Sam Mistrz tłumaczy, że jego praca jest jednocześnie jego pasją, co pozwoliło mu osiągnąć tak wiele.
W programie znalazły się utwory Duke’a Ellingtona, Glenna Millera, Edwarda Elgara i V Symfonia Ludwiga van Beethovena. Tym razem dyrygował Maciej Koczur, zwycięzca VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku (2016 r.), doktorant w katedrze dyrygentury Akademii Muzycznej w Krakowie, dyrygent orkiestry Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Zaproszenie na uroczystość przyjęły osoby uhonorowane w “Alei Sław” w latach poprzednich: Krzysztof Zanussi (uhonorowany w 2010), Maria Sarnik-Konieczna i prof. Marian Konieczny (2014), Alicja Jachiewicz-Szmidt i Stefan Szmidt (2012) oraz Bożena i Paweł Dudzińscy (2015). Zaśpiewała też Magdalena Stopa wokalistka, kompozytorka i aranżerka. Wykonała Happy Birthday to You i Nature Boy. Akompaniował jej Patryk Czyżewski, pianista jazzowy. Nie obyło się też bez gratulacji i podziękowań władz miasta, które reprezentowała Magdalena Dołgan, wiceprezydent miasta Zamościa i Darczyńcy Alei Sław – PGE Obrót S.A. w osobie prezesa Dariusza Czuka, oraz wielu innych osób zaangażowanych w projekt. Uroczystość zakończyła kolacja wraz z jubileuszowym tortem na cześć Pana Tadeusza Wicherka, wydana w letnim ogródku restauracji Hotelu Arte. Galę prowadziła Teresa Madej, pomysłodawczyni Alei Sław.

Małgorzata Kowalczyk

 

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: