Jesteś tutaj
Home > Styl Życia & Art > PRZESTRZEŃ OTWARTA DLA BIZNESU – II EDYCJA KONGRESU BUSINESS WITHOUT LIMITS

PRZESTRZEŃ OTWARTA DLA BIZNESU – II EDYCJA KONGRESU BUSINESS WITHOUT LIMITS

Business Without Limits Grzegorz Bukała portal Południowa Polska

Nowoczesna firma, biznesowe strategie, wyzwania, aspekty lokalne i globalne, sektor prywatny i publiczny. Od wczoraj w G2A Arena w Jasionce trwa II edycja kongresu Business Without Limits. Uczestnicy ze świata biznesu, nauki, lokalnych samorządów i organizacji wzięli udział w 8 panelach dyskusyjnych. Dziś kolejne – na temat firm rodzinnych i gospodarki Ukrainy, a także konferencje towarzysząca kongresowi pod hasłem „Edukacja i biznes” oraz Flexi Form Day – Forum Menedżerów.

Kongres już w ubiegłym roku cieszył się dużym powodzeniem – w I edycji wzięło udział 1000 uczestników. Są to zarówno przedsiębiorcy z największych polskich i zagranicznych firm, jak i lokalni samorządowcy, przedstawiciele środowisk akademickich oraz wszyscy zainteresowani rozwojem nowoczesnych firm. Podczas kongresu trwają także targi biznesowe, gdzie swoje stoiska prezentują firmy biorące udział w wydarzeniu.
Podczas paneli zaplanowanych na dziś wystąpią m.in. Katarzyna Godawska z Grupy Omega Pilzno, Marta Półtorak z Marma Polskie Folie, Taras Fedak z Instytutu Transgranicznej Współpracy i Integracji Europejskiej we Lwowie czy wieloletni dyrektor Stowarzyszenia Euroregion Karpacki, a ostatnio Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Dawid Lasek.
Ważnym elementem kongresu są konferencje i wykłady towarzyszące. Wczoraj podczas „E-learning Journeys” dyskutowano o możliwościach i ograniczeniach kształcenia na odległość w szkolnictwie, biznesie i medycynie. Przedstawiono również działanie w obszarze e-learningu jako sposób na biznes.
Dziś kolejna dawka informacji i możliwość wymiany poglądów na nowoczesną edukację i jej mariaż ze światem przedsiębiorców. Podczas konferencji „Edukacja i biznes” naukowcy m.in. z Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą rozmawiać na temat mniej lub bardziej rozpoznanych trudności i możliwości we współpracy świata akademickiego i biznesu. W drugiej części konferencji udział wezmą przedstawiciele przedsiębiorstw, którzy zaprezentują punkt widzenia drugiej strony – zajmą się oczekiwaniami biznesu wobec uczelni.
Z kolei uczestnicy Forum Menedżerów, które odbędzie się przed południem, wysłuchają prelekcji na temat nowoczesnych narzędzi budowania wizerunku firmy i komunikacji z klientem za pomocą video i content marketingu. Ciekawostką jest wystąpienie generała Romana Polko, byłego dowódcy elitarnej jednostki GROM, a jednocześnie doktora zarządzania. Tematem wykładu generała jest strategia i planowanie oraz skuteczne osiąganie celów strategicznych.
Wszystkie wydarzenia odbywają się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce – obecnie noszące nazwę G2A Arena. Od otwarcia w ubiegłym roku w centrum zorganizowano już kilkadziesiąt wydarzeń, m.in. Kongres Robotyczny ERC, Kongres 590, Ekogalę, Forum Europa-Ukraina, Podkarpacką Noc Naukowców, Kongres Kobiet, Galę Plebiscytu „Najlepsza Linia Lotnicza 2016, a także szereg innych wydarzeń, konferencji i spotkań.
Ważne informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie http://businesswithoutlimits.pl

Iwona Leonowicz-Bukała

Foto: Grzegorz Bukała

ReklamaPodobne artykuły

Top
%d bloggers like this: