Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > „Dzień piękności i radości dla rodziny” – prezent od Fundacji „Dr Clown” dla hospitalizowanych dzieci i ich rodzin w Rzeszowie oraz 10 polskich miastach

„Dzień piękności i radości dla rodziny” – prezent od Fundacji „Dr Clown” dla hospitalizowanych dzieci i ich rodzin w Rzeszowie oraz 10 polskich miastach

Trud i niezwykłe znaczenie rodzicielstwa są nie do przecenienia. A wyzwania, jakie stoją przed rodzicami ciężko chorych i hospitalizowanych dzieci, są wyjątkowo trudne. Dlatego Fundacja „Dr Clown” postanowiła zadbać o rodziców chorych dzieci i ofiarować im z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca coś wyjątkowego – coś dla urody, coś dla ducha i chwilę „tylko dla siebie”, a małym pacjentom – porcję doskonałej zabawy nie tylko z okazji Dnia Dziecka. W szpitalu w Rzeszowie Fundacja organizuje wyjątkową akcję – „Dzień piękności i radości dla rodziny”. Podobne, organizowane przez Fundację „Dr Clown” akcje, odbędą się w 10 innych miastach.

Fundacja „Dr Clown” zaprasza 31 maja do wspólnego świętowania „Dnia piękności i radości dla rodziny” mamy i ojców małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W programie: profesjonalne porady wizażystek na temat tego, jak dobrać makijaż i zabiegi pielęgnacyjne dla pań i panów. O dobry nastrój uczestników wolontariusze zadbają, prowadząc z nimi „sesję śmiechu”. Dzieciom dedykowane będzie malowanie rączek oraz niepowtarzalne zabawy i animacje z „doktorami clownami”. Rezultaty tego niezwykłego święta uwieczni profesjonalna sesja fotograficzna.

– Tym razem nasza akcja specjalna skierowana jest przede wszystkim do rodziców i opiekunów dzieci przebywających w Klinice Onkohematologii Dziecięcej. Chcemy w tym dniu zadbać  o dobre samopoczucie i wygląd bliskich naszych podopiecznych. Wierzymy w to,  że nawet krótka chwila relaksu może pomóc zregenerować siły i zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości. W czasie, gdy rodzice będą mieć czas tylko dla siebie, „doktorzy clowni” zapewnią atrakcje małym pacjentom – komentuje Agata Gwoździcka, pełnomocnik oddziału Fundacji „Dr Clown” w Rzeszowie.

W zorganizowaniu akcji pomaga Fundacji „Dr Clown” Fundacja Iskierka.

Podobne akcje, zatytułowane „Dzień piękności i radości dla mam”, Fundacja „Dr Clown” w dniach 25-31 maja organizuje również w 10 innych miastach: Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Tarnowie, Kielcach, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rudzie Śląskiej i Sieradzu.

Projekt jest elementem programu „Terapii śmiechem i zabawą”, realizowanego przez Fundację „Dr Clown” od 1999 roku w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami, za pomocą klaunady i empatycznych rozmów niosą uśmiech i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. „Doktorzy clowni” odwiedzają rocznie prawie 60 000 potrzebujących w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 miastach w całej Polsce.

„Doktorzy clowni” z oddziału Fundacji „Dr Clown” w Rzeszowie w zeszłym roku podarowali uśmiech ponad 1700 podopiecznym.

Więcej informacji o akcji: www.drclown.pl, www.facebook.com/fundacja.dr.clown i www.facebook.com/DrClown.Rzeszow.

Kontakt dla mediów:

Agata Gwoździcka, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Rzeszowie, tel. 600 954 357, e-mail: agata.gwozdzicka@drclown.pl

Urszula Hajn, specjalistka ds. PR Fundacji „Dr Clown”, tel. 728 401 910, urszula.hajn@drclown.pl

ReklamaReklamaMałgorzata Gałda
Redaktor działu Turystyka i Sport - Domorosła kucharka, turystka, społecznik i wolontariusz. Za sprawą Taty –miłośniczka sportów wszelakich. Wakeborder - Amator, przez duże A. Bywa trenerką Jogi Śmiechu. Otwarty umysł. Niepokorny duch. Wieczne dziecko. Marzycielka.
http://www.poludniowapolska.pl

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: