Jesteś tutaj
Home > Styl Życia & Art > Smolik majówkowy chillout w Zamościu

Smolik majówkowy chillout w Zamościu

Smolik w Zamościu, portal Południowa Polska

W ramach majówkowego chilloutu na zamojskiej scenie, pierwszy raz wystąpił Smolik, Kev Fox i Skubas oraz zamościanka Marika Kraujutowicz, która miała okazję zaprezentować się przed rodzimą publicznością, wykonując wspólnie z muzykami utwór „Hollywood”. Jako support pojawił się Patric the Pan – polski wykonawca muzyki alternatywnej, pochodzący z Krakowa. Andrzej Smolik to polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Jego ostatnia płyta powstała we współpracy z brytyjskim wokalistą, gitarzystą i kompozytorem Kevem Foxem. Dzieło uzyskało platynowy status, wyróżniono je także Fryderykiem 2016 za Najlepszy album Roku w kategorii elektronika i alternatywa, a piosenka „Run” została uznana za Teledysk Roku.
Na zamojskiej scenie zaśpiewał także Skubas – piosenkarz pochodzący z Lublina. Mówi się że Kev Fox i Smolik to dwie indywidualności, które połączyła niesamowita pasja do pokonywania granic,  odkrywania nowych przestrzeni artystycznych, a także słabość do kapeluszy. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie, co  natychmiast zaowocowało współpracą. W efekcie powstał utwór L.O.O.T., który znalazł się na solowym albumie „4” Smolika. Postać Keva Foxa jest wciąż tajemnicza,  czego źródłem jest komponowana przez niego muzyka. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność, gdyż bardzo często występuje w naszym kraju. Muzykę duetu opisuje się jako misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie. Niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Foxa, przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, jak i charakterystycznej barwie instrumentów, za które odpowiada Smolik, stanowią interesujące połączenie. Niespodzianką był singiel zapowiadający nową płytę „Queen of Hearts”, energetyczny utwór, idealny w odsłonie live. Muzycy wykonali wiele przebojów jak wspomniany „ Run”, „Mind The Bright Lights”, „Help Yourself”, co razem z grą świateł, nastrojem, który stworzyli przeniosło publiczność w magiczny świat, wrażenia ciężko opisać słowami. Dla tych którzy jeszcze tej muzyki nie słuchali, gorąco polecam ich utwory, nie zawiedziecie się, na pewno!

Tekst i foto: Małgorzata Kowalczyk

 

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: