Jesteś tutaj
Home > Styl Życia & Art > Wystawa „FOTOGRAFIA INDUSTRIALNA”

Wystawa „FOTOGRAFIA INDUSTRIALNA”

FOTOGRAFIA INDUSTRIALNA Portal Południowa Polska

26 kwietnia 2017 o godz. 17.00 w Zamojskim Domu Kultury odbyło się otwarcie kolejnej wystawy zbiorowej członków Zamojskiej Grupy Fotograficznej – Grupa Twórcza.

ZGF GT to grupa ludzi, których łączą dwie rzeczy: zainteresowanie fotografią i fakt zamieszkania w pięknym mieście Zamość. Jest ona kontynuacją działań Zamojskiej Grupy Fotografików, powstałej w 1976 roku przy Wojewódzkim Domu Kultury w Zamościu. Grupa działa w ramach stowarzyszenia Kultura dla Zamościa. Siedzibą grupy jest Zamojski Dom Kultury.

Tym razem tematem wystawy jest fotografia industrialna, która prezentuje różnorodne spojrzenie na technologię i przemysł . Twórcy mieli w zamyśle, ukazanie i zabytków z tej dziedziny, zlokalizowanych w naszym regionie – który defacto nigdy nie posiadał przemysłu ciężkiego. W prezentowanych pracach autorzy podejmują tematykę myśli technologicznej, wytworzonej i użytkowanej przez rolnictwo oraz budownictwo.

Wystawa „FOTOGRAFIA INDUSTRIALNA” w obiektywie:

Tadeusz Adamczuk, Agnieszka Bekier, Artur Buczyński, Bogdan Cabaj, Mirosław Chmiel, Michał Fandysz, Elżbieta Gnyp, Bartłomiej Koprowski, Joanna Laskowska, Ewa Marszalec, Witold Miąsik, Stanisław Orłowski, Alina Ustasz, Waldemar Siatka, Barbara Siewień-Wszoła, Henryk Szkutnik, Mirosław Teterycz.

Wystawa czynna jest przez cały maj, warto się wybrać by poznać ten rodzaj fotografii.

Małgorzata Kowalczyk

ReklamaReklamaPodobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: