Jesteś tutaj
Home > Recenzje > Prosta historia o morderstwie – kryminał z doskonała obsadą aktorską w reżyserii samego Arkadiusza Jakubika.

Prosta historia o morderstwie – kryminał z doskonała obsadą aktorską w reżyserii samego Arkadiusza Jakubika.

Historia opowiada o rodzinie, w której ojciec – policjant Roman (Andrzeja Chyra) i syn, również policjant, Jacek (Filip Pławiak), zaczynają razem pracować. Rodzinę stanowi jeszcze Teresa – matka (Kinga Preis), oraz dwóch braci Krystian (Mateusz Więcławik) i Paweł (Przemysław Strojkowski).

Ojciec ma problemy z alkoholem, a co za tym idzie i przemocą, stanowiącą główne tło filmu i skutkującą następstwami zdarzeń. Oglądamy zatem równolegle dwa wątki, pokazywane naprzemian z dwóch perspektyw: prowadzone przez Jacka śledztwo oraz historia rodzinnych sprzeczek. Gra aktorska odbywa się więcej obrazem niż słowem, co daje znakomite efekty i trzyma widza w napięciu. Nie bez przyczyny miejsca zdarzeń stanowią małomiasteczkowe realia, które ukazują przestępcze powiazania policji z lokalnymi bandytami. Jakubik chciał w ten sposób stworzyć wycinek współczesnych polskich realiów, świetnie oddanych zdjęciami Witolda Płóciennika. Misterne i psychologiczne kino, mimo „prostej historii”, chętnym rozwikłania rodzinnych perypetiów polecam obejrzenie.

Megi – Małgorzata Kowalczyk

 

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: