Jesteś tutaj
Home > Styl Życia & Art > WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ GDY GŁOWA PEŁNA MARZEŃ… RZESZÓW OTULONY GŁOSEM ANITY LIPNICKIEJ

WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ GDY GŁOWA PEŁNA MARZEŃ… RZESZÓW OTULONY GŁOSEM ANITY LIPNICKIEJ

Anita Lipnicka Południowa Polska

W piątkowy wieczór w rzeszowskim klubie ‚LUKR’ odbył się finałowy koncert plebiscytu „Nagroda muzyczna Polskiego Radia Rzeszów Werbel 2016”, połączony z uroczystym wręczeniem statuetek. Wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: Nagroda Muzyczna Polskiego Radia Rzeszów Werbel 2016 oraz Nagroda Słuchaczy Polskiego Radia Rzeszów. W tym roku nagroda słuchaczy przypadła zespołowi Rage, za albumu „Synestezja”. Z kolei jury za najlepszych uznało rzeszowską kapelę The Freeborn Brothers, autorów krążka „Theatro Ridiculous”. Imprezę uświetni występ laureatów oraz gwiazdy wieczoru Anity Lipnickiej.

Koncert „Na Osi Czasu” w wykonaniu Anity Lipnickiej bez wątpienia zapisze się jako jedno z największych wydarzeń muzycznych stolicy Podkarpacia. W repertuarze znalazły się największe przeboje, śpiewane przez artystkę na przestrzeni dwudziestu dwóch lat jej obecności na scenie muzycznej, pochodzących zarówno z płyt solowych, jaki i z repertuaru Varius Manx. Ponadto nie zabrakło nowości z płyty premierowej.

Piosenkarka od 1994 roku nieprzerwanie kontynuuje swoją karierę wokalną. Dotychczas może poszczycić się nagraniem łącznie jedenastu albumów  – sprzedanych 2 milionowym nakładem, jak również pokaźną liczbą prestiżowych nagród fonograficznych. Artystka jest kilkukrotną laureatką Fryderyka (najważniejszej nagrody polskiej fonografii).
Obecnie Anita Lipnicka koncentruje się na pracy przy nowej, solowej płycie, której premiera przewidziana jest jeszcze tej jesieni. Zwiastun przygotowywanego krążka już podbija listy przebojów polskich rozgłośni radiowych. Utwór „Ptasiek” potrzebował zaledwie trzech miesięcy by znaleźć się w pierwszej dziesiątce LP3, natomiast jego teledysk od czasu premiery na Youtube przekroczył już ponad milion odsłon.

Tekst: Sylwia Wojtowicz-Sander

Fotorelacja: Grzegorz Bukała

 

ReklamaReklamaSylwia Wojtowicz-Sander
Spontaniczna. Urodzona optymistka. Nie lubi utartych schematów i ustalonych reguł. Ceni wolność i indywidualność. Bardziej od wygodnej kanapy woli aktywny wypoczynek, najlepiej zimową porą w górskiej scenerii. Nawet w natłoku obowiązków znajdzie czas na małe espresso z przyjaciółką.
http://www.poludniowapolska.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: