Jesteś tutaj
Home > Styl Życia & Art > Przyjdź i zasadź drzewa dla przyszłych pokoleń!

Przyjdź i zasadź drzewa dla przyszłych pokoleń!

Przyjdź i zasadź drzewa dla przyszłych pokoleń!
Wiecie, że drzewa zapobiegają erozji i łagodzą wpływ pogody na ekosystem pod koroną drzew? Bezpośrednio wpływają także na klimat, gdyż zatrzymują wiatry w przedziale od 20% nawet do 70%. Dzięki licznej ilości drzewostanów wzrasta i spada również temperatura, a dzięki drzewoterapii odzyskujemy witalność, pozytywną energię , uspokojenie wewnętrzne oraz odprężenie.
O tym, że drzewa odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu człowieka wiemy w teorii, jednak w praktyce często o tym zapominamy i  zamiast sadzić – wycinamy.
Już w sobotę 1 kwietnia mieszkańcy Rzeszowa będą mieli okazję połączyć swoje siły w ramach niezwykłej inicjatywy.

Ruch Rzeszów Smart City zaprasza, zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych rzeszowian do wsparcia wyjątkowego projektu, jakim jest wspólne sadzenie drzew. Jak zapowiada jeden z pomysłodawców wydarzenia – Konrad Fijołek przydadzą się każde ręce do pracy.

Dziś w KWADRACIE odbyło się spotkanie organizacyjne, sztab dowodzących całym przedsięwzięciem dokładnie zaplanował każdy szczegół, wiec mamy pewność, że dla nikogo nie zabraknie łopaty i sadzonki !  Weź dzieci, przyjaciół, rodzinę – przyjdź i zasadź drzewa, zostaw wspaniały ślad dla kolejnych pokoleń.

Tekst: S. Wojtowicz-Sander

foto: R. Pakuła

ReklamaReklamaSylwia Wojtowicz-Sander
Spontaniczna. Urodzona optymistka. Nie lubi utartych schematów i ustalonych reguł. Ceni wolność i indywidualność. Bardziej od wygodnej kanapy woli aktywny wypoczynek, najlepiej zimową porą w górskiej scenerii. Nawet w natłoku obowiązków znajdzie czas na małe espresso z przyjaciółką.
http://www.poludniowapolska.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: