Jesteś tutaj
Home > Sport i Turystyka > Sukces! Trwa Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego Orlen 2017

Sukces! Trwa Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego Orlen 2017

Za nami I Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017…

Sukces! Trwa Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego Orlen 2017. Rzeszów już po pierwszych ‚starciach’ znalazł się w ścisłej czołówce, a wszystko za sprawą Agnieszki Sajdutki. Zapraszamy do relacji z imprezy – specjalnie dla PołudniowaPolska.pl Marta Niewczas gościnnie w roli redaktor !

Zwycięstwo wywalczyli Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) i Wiktor Staszak (AKT Niepołomice).

Tegoroczne rozgrywki ligowe rozpoczęły się 19 marca w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieśt”. Podczas turnieju rywalizowali zarówno debiutujący, jak i doświadczeni w ligowych rozgrywkach zawodnicy, którzy walczą o start w IX Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017.

W finałowej walce kobiet zmierzyły się dwie mistrzynie: Agnieszka Sajdutka walczyła podobnie jak w ubiegłym roku w turnieju inaugurującym PLKT z Marią Deptą (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki).
– Jestem z siebie bardzo zadowolona. Są jeszcze małe niedociągnięcia, ale mam nadzieję, że wyeliminuję je do następnego turnieju. Wróciła do startów Małgosia Zabrocka – ważna konkurentka, bardzo doświadczona zawodniczka. Mam nadzieję, że będę miała dobre starty w lidze i zrobię wszystko, żeby wystartować w Pucharze Świata – podsumowała swój start Agnieszka Sajdutka.
Trzecie miejsce zajęła Klaudia Mleko (Krakowski KKT).

Debiutujący w rozgrywkach ligowych Wiktor Staszak pokonał w finałowej walce mężczyzn Michała Sowę (MUKS Bytom). Po turnieju powiedział: – Nie jestem do końca zadowolony. To był mój pierwszy start w lidze i w tym sezonie. Mam nadzieję, że z będę coraz lepiej walczył, poprawię kondycję. Na razie nie myślę o zwycięstwie – chcę po prostu jak najlepiej wystartować w lidze.
Trzecie miejsce wśród mężczyzn wywalczył Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki). W połowie turnieju kontuzji doznał Dawid Rojowski (Kluczborski KK), aktualny mistrz świata w kumite.

Kolejny turniej PLKT ORLEN 2017 rozegrany zostanie 8 kwietnia (sobota) w Mysiadle k. Warszawy, a na finałowe spotkanie zapraszamy 29 kwietnia do Gdańska!

W tym roku celem PLKT jest wyłonienie reprezentacji Polski na IX Puchar Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który rozegrany zostanie 3 czerwca br. w Łodzi.

Wyniki I turnieju PLKT ORLEN 2017 (19 marca, Dojo – Stara Wieś)
Kobiety
1. Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) – 8 p.
2. Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 7 p.
3. Klaudia Mleko (Krakowski KKT) – 6 p.
4. Magdalenia Mielnik (Krakowski KKT) – 5 p.
5. Alicja Zalecińska (Kluczborski KK) – 4 p.
6. Małgorzata Zabrocka (KK Wejherowo) – 3 p.
7. Nikoletta Dzióba (KKT Polkowice-Lubin) – 2 p.
8. Klaudia Piórek (AKT „Samuraj” Gniezno) – 0 p.

Mężczyźni
1. Wiktor Staszak (AKT Niepołomice) – 8 p.
2. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 7 p.
3. Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 6 p.
4. Paweł Tomasik (AKT Niepołomice) – 5 p.
5. Adrian Zwierzchowski (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 4 p.
6. Oskar Suchecki (KK Gdynia) – 3 p.
7. Maciej Medyński (KK Pruszków) – 2 p.
8. Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 1 p.

Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 r. jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Turnieje ligowe są okazją do śledzenia rywalizacji i niezwykle ciekawych walk na najwyższym poziomie technicznym pomiędzy znakomitymi polskimi zawodnikami karate tradycyjnego. Dla karateków start w lidze jest często okazją na sprawdzenie formy przed rozpoczynającym się sezonem startowym. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (…) VIII miejsce – 1 punkt.

Marta Niewczas

ReklamaReklamaPodobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: