Jesteś tutaj
Home > Sport i Turystyka > Czwarta edycja Ultramaratonu Podkarpackiego już 6 maja 2017 r.!

Czwarta edycja Ultramaratonu Podkarpackiego już 6 maja 2017 r.!

Czwarta edycja Ultramaratonu Podkarpackiego już 6 maja 2017 r.!

500 zawodników, 100 wolontariuszy, 4 trasy, 18 godzin biegu, start i meta na Rynku w Rzeszowie – zapowiada prawdziwe święto dla miłośników biegania.

Stolica Podkarpacia będzie gościć biegaczy długodystansowych z całej Polski. Do wyboru są trzy dystanse ultramaratońskie: 50km/70km/115km oraz towarzyszący od ubiegłego roku – Wisłok Trail, na dystansie 30 km. Trasa Ultramaratonu Podkarpackiego jest absolutnie unikatowa ze względu na mieszany, asfaltowo – terenowy charakter podłoża, a także urozmaicone ukształtowanie terenu, gdzie po płaskim etapie początkowym trzeba mierzyć się z urokliwymi pagórkami w okolicach Słociny, Tyczyna i Lubeni. Bieg ten wpisał się już na stałe w kalendarz imprez ultra w Polsce, ma swoich sympatyków, którzy nie opuścili żadnej edycji, a także takich którzy wygrali wszystkie edycje, jak Patrycja Berezowska, pierwsza pośród pań na najdłuższej trasie i Tomasz Komisarz, zwycięzca UP 70.

Na listach startowych wciąż jeszcze pozostało kilka wolnych miejsc, natomiast niebiegających sympatyków aktywności ruchowej Organizator zaprasza do kibicowania zarówno na trasie, jak i Rzeszowskim Rynku, gdzie na mecie wszystkich dystansów zaplanowano atrakcyjne pokazy i interesujące koncerty.

tekst: Małgorzata Gałda
foto: Tadeusz Poźniak – Ultramaraton Podkarpacki

kontakt: enola@poludniowapolska.pl

Reklama



Reklama



Małgorzata Gałda
Redaktor działu Turystyka i Sport - Domorosła kucharka, turystka, społecznik i wolontariusz. Za sprawą Taty –miłośniczka sportów wszelakich. Wakeborder - Amator, przez duże A. Bywa trenerką Jogi Śmiechu. Otwarty umysł. Niepokorny duch. Wieczne dziecko. Marzycielka.
http://www.poludniowapolska.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: