Jesteś tutaj
Home > Recenzje > Ostatnia rodzina

Ostatnia rodzina

ostatnia rodzina

Ostatnia rodzina – debiutanckie kino J. P. Matuszewskiego. Nie bez powodu określane jako poruszający obraz rodziny Beksińskich. Reżyser w bardzo zwykły sposób przedstawił życie ludzi niezwykłych, pozostających w złożonych relacjach rodzinnych. To film o miłości i nienawiści, o sympatii i niechęci, mistrzowsko przeplatanych przez twórce. Film z gatunku trudnych, dotykających „ do żywego” swoim realizmem, pozostawia widza z refleksją o życiu powszednim. Niekwestionowaną rolę odgrywa dobór aktorów, wybitni, bo inaczej nie można powiedzieć o roli Andrzeja Seweryna, jako malarz Beksiński , Dawid Ogrodnik jako syn Tomasz oraz Aleksandra Konieczna jako matka i żona- potwierdzają swoją klasę co zostało wielokrotnie i obficie nagrodzone.

Swój debiut reżyser tworzy z niezwykłym kunsztem prostoty, opowiadając o codziennym życiu bohaterów. Ten film po prostu trzeba zobaczyć, z uwagi na świetny scenariusz, brawurową reżyserię, montaż bez zarzutu oraz znakomitą muzykę. Polecam go naprawdę każdemu mimo trudnych scen, mimo, iż jesteśmy świadkami śmierci każdego człowieka, film uczy nas, iż praca nad własną świadomością- na przykładzie kontrastu głównych bohaterów ojca i syna – pozwala zapanować nad wszystkim, dlatego warto pracować nad sobą. To przesłanie bardzo na czasie, buduje wiarę w człowieka, w sens jego istnienia. Film mnie zachwycił, szczerze polecam.

Megi Małgorzata Kowalczyk

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: