Jesteś tutaj
Home > Recenzje > Niewinne – świetny dramat

Niewinne – świetny dramat

Tym razem coś z wielkiego kina  – „Niewinne”- świetny dramat produkcji polsko-francusko-belgijskiej z Agatą Kuleszą w roli głównej, która wcieliła się w postać matki przełożonej zakonu.  Akcja dzieje się w końcówce wojny 1945 roku, film przedstawia bezwzględność sowieckich żołnierzy, którzy dopuszczali się masowych gwałtów, nawet w klasztorach. Przerażający jest fakt, że historia ta oparta jest na autentycznych wydarzeniach.  I to właśnie w klasztory – totalitarne instytucje, wyżej ceniące zasady niż  życie ludzkie, wdziera się zdemoralizowana radziecka armia. Poruszające dzieło o pokucie i przebaczeniu, w którym świat widzimy oczyma młodej francuskiej lekarki Matyldy (Lou de Laâge)  trafiającej do klasztoru ratować życie zgwałconych zakonnic. Warto sięgnąć po film, by zobaczyć co przeżywa i jak widzi tamtą rzeczywistość.
Świetne role także Agaty Buzek, jak i Joanny Kulig i innych polskich aktorek.
Film z wieloma nominacjami i nagrodami, warto go zobaczyć, ponieważ porusza ciekawy i niełatwy temat. Jest to obowiązkowa pozycja dla miłośników dobrego kina. Polecam, jako chwile refleksji i zadumy, czasem warto po prostu na chwile się zatrzymać.

Megi Małgorzata Kowalczyk

kontakt: megi@poludniowapolska.pl

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: