Jesteś tutaj
Home > Recenzje > „W spirali” z gatunku dramatu …

„W spirali” z gatunku dramatu …

W spirali- film Konrada Aksinowicza z gatunku dramatu, w wykonaniu Katarzyny Warkne i Piotra Stramowskiego, słynnego Majami, (to tu podobno narodziła się ich prywatna miłość). Znani aktorzy grają parę małżeńską przeżywającą kryzys.Wycieczka za miasto miała pomóc, jednak ciężko wybaczyć zdrady, krzywdy i zawody. Przypadkowo para bierze po drodze autostopowicza Tamisa, który sporo w ich życiu namiesza. To właśnie Tamis staje się lekarstwem na ich problemy, próbuje uleczyć związek skazany, jak wiele dziś, na porażkę, podając im halucynogenną substancje, nakręcając tym samym tytułową spiralę i wkręcając ich w nią.
Film uzależnia, chcemy obejrzeć go do końca, wkręceni w spiralę emocji głównych bohaterów. Reżyser być może funduje nam swój przekaz o miłości w sposób banalny i przewidywalny, ale przez to bardziej rzeczywisty.

Bo wystarczy się rozejrzeć wokół nas, nie zawsze świat jest czarny albo biały, czasem jest szary. I tak właśnie reżyser widzi swój obraz, jednak na końcu funduje nam happy end w postaci przesłania, że zawsze warto próbować i nigdy nie rezygnować. Dodatkowo oglądamy dawkę pięknych naturalnych krajobrazów Gór Stołowych- jednych z moich ulubionych. To wszystko łączy się w całość, namiętne relacje głównych bohaterów połączone z surowym pięknem natury i niepowtarzalnym tłem muzycznym. Ciekawe, intrygujące, niebanalne kino – polecam.

Megi – Małgorzata Kowalczyk

kontakt: megi@poludniowapolska.pl

ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: