Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > Aktywne SENIORKI w NGO – Załóż czerwone spodnie! Rzeszów 24.02.2017

Aktywne SENIORKI w NGO – Załóż czerwone spodnie! Rzeszów 24.02.2017


Aktywne SENIORKI w NGO – Załóż czerwone spodnie!

Portal PołudniowaPolska.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
W ramach Akcji Masz Głos, Fundacja Prawnikon oraz Rzeszowskie Centrum Innowacji Społecznej zapraszają na wyjątkowe spotkanie dla mieszkańców i mieszkanek Rzeszowa oraz organizacje pozarządowe które zajmują się polityką senioralną.

„Założę czerwone spodnie” to film zrealizowany przez  Stowarzyszenie WAGA mobilizujący kobiety – seniorki do podjęcia odważnych kroków. Jest to film dokumentalny w reżyserii Elżbiety Rutkowskiej.
Bohaterkami filmu dokumentalnego są aktywne i odważne kobiety – seniorki. Wszystko zaczęło się od Trójmiejskiej Akcji Kobiecej „Tak, Odważę się”, podczas której kobiety wypisywały na kartkach hasła – na co się odważą. Jedna z uczestniczek, będąca po 60 roku życia, napisała „Odważę się założyć czerwone spodnie”.
W filmie pokazane są kobiety, które podjęły wyzwanie i zaczęły realizować swoje małe i duże marzenia. Jedne – ubrały tytułowe, czerwone spodnie, inne wystartowały w wyborach samorządowych. Wszystkie po 60 roku życia. Dokument pokazuje przykłady osób w dojrzałym wieku, które są aktywne oraz przełamały stereotypy.

Poprzez pokazanie w filmie dokumentalnych aktywnych i odważnych kobiet 60+, możemy zainspirować inne seniorki do uwierzenie w siebie i podjęcia kroków, które mogą zmienić ich myślenie o sobie i swoim życiu, Jest to o tyle ważne, że problem wykluczenia, które dotyka osoby starsze obejmuję izolację społeczną, mocne ograniczenia korzystania z nowych technologii, niechęć do instytucji publicznych, brak wiary w swoje możliwości, brak wsparcia ze strony osób bliskich.

Gościem specjalnym spotkania będzie Krystyna Mazurówna –  polska tancerka, choreografka i dziennikarka pracująca we Francji, solistka Casino de Paris.

Harmonogram wydarzenia
17:00 – 17:10  Atelier Teatru Maska (rozmowy seniorek – punkty firm wspierających seniorów/seniorki)
17:10 – 17:15  Przywitanie Gości/ Gościn
17:15 – 17:30  Zdrowa Seniorka/Senior – Fundacja Rudek
17:30 – 18:00  Kobieta przedsiębiorcza 60+  Mary Kay – Kinga Dudzińska
18:00 – 18:15  Przerwa Atelier Teatru Maska
18:15 – 19:05  Pokaz Filmu „Założę Czerwone Spodnie” – Film wyprodukowany przez Stowarzyszenie WAGA
19:05 – 19:35  Debata z udziałem aktywnych kobiet: Krystyna Mazurówa, Krystyna Leśniak – Moczuk, Patricia Mitro
19:35 – 19:45  Zakończenie spotkania

W Atelier Teatru podczas spotkania będzie można przeprowadzić bezpłatne niezobowiązujące przesiewowe komputerowe badanie wzroku , które wykona Salon Optyczny Doktor Marchewka z Rzeszowa.

DATA: 24 lutego 2017 r
GODZINA:  17.00 – 20:00
MIEJSCE:  Teatr Maska ul. Adama Mickiewicz 13 w Rzeszowie
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Organizatorzy:

Parton medialny:

ReklamaReklamaPodobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: