Jesteś tutaj
Home > Co? Gdzie? Kiedy? > W Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbyło się XXXIII Muzykowanie na Duchową Nutę.

W Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbyło się XXXIII Muzykowanie na Duchową Nutę.

W dniach 28-29 stycznia 2017 roku  na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbyło się XXXIII Muzykowanie na Duchową Nutę.

Celem muzykowania jest propagowanie muzyki góralskiej, a w szczególności twórczości muzycznej słynnego muzykanta podhalańskiego Andrzeja Knapczyka – Ducha z Cichego Wielkiego.
Muzykowanie ma na celu przypomnienie tradycyjnego muzykowania, chociaż w nieco zmienionej formie, dającej możliwość prezentacji muzyk góralskich, prymistów, śpiewaków i zespołów śpiewaczych z szeroko rozumianego Podhala. Muzykowanie to również okazja do wymiany doświadczeń na temat tradycyjnej i współczesnej muzyki góralskiej jak również prezentacji zapomnianych nut i śpiewek góralskich.

Jury w składzie:
Tadeusz Watycha – przewodniczący
Aleksander Smaga  – członek jury
Szymon Chyc-Magdzin  – członek jury
Oceniło 92 prezentacje w następujących kategoriach: muzyki, instrumentaliści, grupy śpiewacze i śpiewacy soliści w trzech grupach wiekowych.

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXIII Muzykowanie na Duchową Nutę

Komisja po przesłuchaniu prezentacji dzieci i młodzieży oraz   prezentacji dorosłych z całego Podhala, postanowiła przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:
Kategoria  dziecięca – ŚPIEWACY SOLIŚCI:
I miejsce:      Bartłomiej Stopka – „Mali Szaflarzanie” z Szaflar
II miejsce:     Magdalena Błachuta – „Dzielanie” z Działu
II miejsce:    Jakub Wesołowski  – „Dzielanie” z Działu
II miejsce:    Maria Krzeptowska z Kościeliska
III miejsce:  nie przyznano
Wyróżnienie:    Agata Miciniak – „Orawianie” z Lipnicy Wielkiej,
Łukasz Majerczyk – „Mali Brzegowianie”z Brzegów

Kategoria  dziecięca – INSTRUMENTALIŚCI:
I miejsce:    Jan Smreczek –  Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej
II miejsce:     Natalia Strama – „Turnie” Stare Bystre
III miejsce:    Nikolina Łuszczek – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
Wyróżnienie:    Jakub Dobrzyński – Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej

Kategoria  dziecięca – ZESPOŁY  ŚPIEWACZE:
I miejsce:    Duet „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej – Adriana Kuchta i Wiktoria Furczoń
II miejsce:    Duet „Turnie” ze Starego Bystrego – Natalia Strama, Martyna Obrochta
II miejsce:    „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
II miejsce:    „Mali Miętusianie” z Miętustwa
III miejsce:    Duet „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej – Anna Budz i Beata Mrowca
Wyróżnienie:    Skrzypnianki z ZSPiG w Skrzypnem

Kategoria  dziecięca – MUZYKI:
I miejsce:    Muzyka „Mali Ochotni”  chłopcy – Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej
II miejsce:     Muzyka „Mali Ochotni” grupa mieszana – Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej
II miejsce:    Muzyka TCKiS „Jutrzenka” prym. Bartłomiej Bzdyk
III miejsce:     Muzyka zespołu „Orawianie” z Lipnicy Wielkiej
Wyróżnienie:    „Piekielnicanie” z Piekielnika

Kategoria  młodzieżowa  – ŚPIEWACY SOLIŚCI:
I miejsce:      Martyna Kasprzycka z Zakopanego
II miejsce:     Natalia Szostak – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
II miejsce:    Małgorzata Polak – „Zbójnicek” ze Zębu
III miejsce:    Katarzyna Miętus – „Miętusianie” z Miętustwa
III miejsce:    Martyna Świder – „Rabiańsko Śleboda” z Raby Wyżnej
Wyróżnienie:    Patrycja Jaskowiak – „Rabiańsko Śleboda” z Raby Wyżnej

Kategoria  młodzieżowa  – INSTRUMENTALIŚCI:
I miejsce:    Maciej Szczecina – „Giewont”  z Olczy
I miejsce:    Katarzyna Stasik – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
II miejsce:     Jan Trebunia-Tutka – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
III miejsce:    Wiktoria Sąder – „Mali Saflarzanie” Szaflary
III miejsce:    Kinga Kałafut –  „Siekiernica” Spytkowice
Wyróżnienie:    Łukasz Bednarz z Ratułowa,
Marek Długopolski z Bukowiny

Kategoria  młodzieżowa  – ZESPOŁY  ŚPIEWACZE:
I miejsce:    „Zornica” TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
II miejsce:    „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
II miejsce:     „Zbójnicek” z Zębu
II miejsce:    „Miętusianie” z Miętustwa
III miejsce:    „Skrzypnianie” ze Skrzypnego
III miejsce:    „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
Wyróżnienie:     „Piekielnicanie” z Piekielnika

Kategoria  młodzieżowa – MUZYKI:
I miejsce:    Muzyka 9SIYŁ
II miejsce:     Muzyka Szymka Wyrostka
II miejsce:    Muzyka TCKiS „Jutrzenka” Zakopane prym. Piotr Zubek
III miejsce:     Muzyka GOK Biały Dunajec
III miejsce:    Muzyka „Jaferniocek” z Ostrowska
Wyróżnienie:    Muzyka z Harklowej,
Muzyka „Piekielnicanie” z Piekielnika,
Muzyka „Bystrzanie” z Nowego Bystrego,
Dziewcęta z Jutrzenki prym. Anna Zubek.

Kategoria  dorosła  – ŚPIEWACY  SOLIŚCI:
Wyróżnienie:    Władysław Basiorka z Cichego
Szczepan Szeliga – „Rabiańsko Śleboda” Raba Wyżna

Kategoria  dorosła  – INSTRUMENTALIŚCI:
Wyróżnienie:    Klemens Słodyczka – „Zbójnicek” z Zębu,
Janusz Pilny z Leśnicy.

Kategoria  dorosła  – ZESPOŁY  ŚPIEWACZE:
I miejsce:    „Tatry” Ratułów
II miejsce:    „Śwarni” z Nowego Targu
II miejsce:    „Skalni” z Krakowa
II miejsce:    „Zbójnicek” z Zębu
III miejsce:    „Zeleźnica” z Pieniążkowic
III miejsce:    „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
Wyróżnienie:    „Podhalanie” z Ludźmierza,
„Skrzypnianki” ze Skrzypnego.

Kategoria   dorosła – MUZYKI:
I miejsce:    Muzyka Andrzeja Poloka
I miejsce:    Muzyka Władysława Takuśki z Czerwiennego
II miejsce:     Muzyka Piotra Hazy z Olczy
II miejsce:    Muzyka Jakuba Rusieckiego z Rabki Zdroju
Wyróżnienie:    Muzyka  „Podhalanie” z Ludźmierza z prym. Krzysztof Guńka

Laureaci I i II miejsca w kategorii dziecięcej i młodzieżowej: Instrumentaliści, Soliści
i Grupy Śpiewacze są rekomendowani na Festiwal Folkloru Polskiego
„Sabałowe Bajania” Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów
i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej

Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec – organizator konkursu, pragnie serdecznie podziękować za obecność wszystkim uczestnikom, przedstawicielom rodziny Andrzeja Knapczyka-Ducha oraz jury za wyczerpująco długą pracę.

Reklama



Reklama



Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: