Jesteś tutaj
Home > Styl Życia & Art > Premiera filmu „Rzeszowskie janusze”

Premiera filmu „Rzeszowskie janusze”

Zapraszamy na premierę filmu „Rzeszowskie janusze”, która odbędzie się 17 stycznia 2017 r., godz. 18:30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Bezpłatne bilety będą do odbioru w portierni WDK od 5 stycznia 2017 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

„Rzeszowskie janusze” to fabularyzowana opowieść dokumentalna o galicyjskim Rzeszowie, który ocalał od zapomnienia, dzięki twórczości Edwarda Janusza – rzeszowskiego fotografa i miejskiego dokumentalisty z przełomu XIX i XX wieku. Bazą filmu jest zbiór wybranych fotografii Edwarda Janusza z lat 1886 – 1914 r., potocznie określanych „januszami”. Film przybliża widzom fragment galicyjskiej historii Rzeszowa, historię życia Edwarda Janusza oraz ukazuje kulisy pracy prekursora rzeszowskiej fotografii. Nie tylko przenosi widza w świat, którego już nie ma, ale też spogląda wielowątkowo na unikalne dziedzictwo miejskiej fotografii.

Produkcja filmowa została realizowana przez Fundację Rzeszowską w koprodukcji z Podkarpacką Komisją Filmową i Estradą Rzeszowską oraz we współpracy z Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Stowarzyszeniem Emaus–Rzeszów, Fundacją Wspierającą Rozwój Kultury „Aparat Caffe”, Pracownią Architektury AW Projekt oraz współfinansowana ze środków Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa.

Honorowy patronat nad produkcją objął Prezydent Miasta Rzeszowa.

Szczegółowe informacje na temat filmu znajdziecie na stronie:www.rzeszowska.org.pl

ReklamaReklamaPodobne artykuły

Dodaj komentarz

Top
%d bloggers like this: