Jesteś tutaj
Home > Recenzje > Inferno – kolejna trzecia ekranizacja po Kodzie Leonarda da Vinci i Aniołach i Demonach, książki Dana Browna.

Inferno – kolejna trzecia ekranizacja po Kodzie Leonarda da Vinci i Aniołach i Demonach, książki Dana Browna.

Film Inferno

Inferno – kolejna trzecia ekranizacja po Kodzie Leonarda da Vinci i Aniołach i Demonach, książki Dana Browna. Reżyser Ron Howard, stara się stworzyć wierny obraz tytułowego piekła. Główna postać profesor Langdom kolejny raz ratuje nasz glob z opresji, tym razem- szalonego naukowca, który chciał zapobiec efektowi przeludnienia ziemi. Wszystko byłoby dobrze, gdyż oglądamy świetne zdjęcia Wenecji, Florencji, Stambułu i Budapesztu, jednak ogólnie przeniesienie książki na ekran nie do końca się udało.

Cięta akcja, różne tempo powoduje ze widz może się zgubić, mimo że Tom Hanks robi co może Niedogodności rekompensują ciekawe wątki historyczne jak oparcie scenariusza na poemacie Dantego, na podstawie którego profesor rozwiązuje kolejne zagadki. Ostatecznie, warte uwagi  jest przesłanie filmu, reżyser próbuje uświadomić widzowi,  że wszystkie złe rzeczy, które wydarzyły się na naszej planecie zostały spowodowane przez człowieka. Radykalny pomysł ze zmniejszeniem  wciąż powiększającej się populacji zostaje udaremniony jednak refleksja by człowiek zastanowił się nad tym co robi… pozostaje ……i dobrze ma pozostać.

Megi


Megi Poludniowa Polska Megi
kontakt: megi@poludniwapolska.pl

 

 

 

 


ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: