Jesteś tutaj
Home > Styl Życia & Art > Trinity z Matrixa – wolności oddać nie umiem …

Trinity z Matrixa – wolności oddać nie umiem …

Trinity z Matrixa – wolności oddać nie umiem

” Trinity z Matrixa – wolności oddać nie umiem … „

Prolog

W social mediach pojawia się jeden z moich wywiadów.  Mamy sierpień AD 2016.
„ (… ) Pani Idalio, świetny materiał. Fantastyczny wybór osoby…Tylko literówki! (…) Pozdrawiam serdecznie ”  – pisze ONA *
„ Nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Konstruktywna krytyka wskazana! Darowałaby sobie Pani tak publicznie! Nie mniej jednak mam nadzieję, że zostanie Pani stałą czytelniczką” – ripostuję.
„ Publicznie szybciej dopinguje. (…)Żyjemy w świecie wirtualnych mediów (…) chyba nie muszę Pani tego tłumaczyć ” – odpowiada ONA.

I tak, przez albo dzięki „ literówkom ” rozpoczęła się moja rozmowa z Nią. Czego efektem-

Epeisodion I

Wejście w dorosłe życie
Lata ’90

Pochodząca z Warszawy, rocznik 1984,  Natalia jest studentką historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W wolnej chwili, między bieganiem na wykłady i prowadzeniem życia „ typowej” polskiej studentki, robi kurs pilota wycieczek. Kończy też trzymiesięczną London School of Public Relations w Warszawie. W 2011 roku wiosną, czuje się totalnie wypalona. Szczególnie zawodowo! Praca freelancera, niedochodowe prace dorywcze,  wolantariat  i w pośpiechu realizowane na zlecenie, projekty. Bieganie w sztampowym uniformie i bycie korpoludkiem przez 36 miesięcy, w jednym z największych polskich banków, w Departamencie Public Relations, przy gabinecie prezesa to nie jej świat. To gwóźdź do trumny…

Epeisodion II

Wyjście z korporacji

Szczęśliwie Natalia zachodzi w ciąże. Może odpocząć od korporacji, zająć się sobą, wyciszyć. Fascynuje ją temat rozwoju świadomości. Dowiaduje się również jak działa obecny „system”. Ma czas. Czas na Wikileaks.org, alternatywne portale, podkasty, wykłady na youtube. Dowiaduje się w jakim świecie naprawdę żyje…

Rok 2013

Podczas gdy mąż dostaje propozycję pracy w Holandii, Natalia, w wysoko zaawansowanej już ciąży angażuje się w politykę prorodzinną. Wraz z “Matkami I Kwartału” składa wizytę premierowi Donaldowi Tuskowi. Wizytę poprzedzoną ogólnopolską kampanią społeczną, o której piszą wszystkie gazety i portale.  Natalii i innym ” Mamom”  udaje się wywalczyć urlopy rodzicielskie dla całego rocznika matek 2013.
Natalia łapie wiatr w żagle.
” Można wygrać, jeśli wiesz jak działa i funkcjonuje współczesny internet, samoorganizacja i jeśli obierze się ważny dla siebie cel ” – myśli Natalia, obiecując sobie w duchu. ” Nigdy więcej pracy, która nie daje satysfakcji i nie pochodzi prosto z mojego serca „.

Epeisodion III

Emigracja do Holandii

Na świat przychodzi Mikołaj Ali. Kiedy synek ma 3 miesiące, Kiyakowie wyjeżdżają do Holandii.

W tym kraju upatrywaliśmy szansę na swoje lepsze jutro – mówi dziś Natalia. Uznaliśmy, że Holandia będzie pewnym kompromisem małżeńskim. Gdybyśmy zostali w Polsce zrodziłyby się wcześniej czy później jakieś nieporozumienia – dlaczego nie Turcja? Gdybyśmy pojechali do kraju męża, tęskniłabym za Polską – dopowiada.
Więc Holandia to ich prywatne preludium. Oboje uczą się obcego języka. Uczą też swojego syna języka ojczystego mamy – polskiego i taty – tureckiego. Są z dala od rodziny i przyjaciół. Ale tak wybrali. Natalia może pozwolić sobie na bycie pełnoetatową mamą, przy jednoczesnym samorozwoju i doszkalaniu.
Odkryłam wiedzę o świadomym życiu. O życiu w zgodzie z Naturą, samą  sobą i innymi. Zaczęłam medytować, przestałam jeść mięso, wyrzuciłam telewizor. Poczułam na własnej skórze, jak cudownie jest móc samemu planować swój dzień, a nie żyć w schemacie 9-17. Praca-dom-praca i tak do emerytury. Chciałam nadal żyć pełnią życia, mieć czas na medytację, zdrowe odżywianie, samodzielne wychowywanie syna, kierować własną działalnością. Nie potrafiłam już wrócić do kieratu. Wolność uzależnia- mówi dziś.
W 2016 roku Natalia kończy internetowy kurs b-school Marii Forleo, która tysiące kobiet na całym świecie uczy jak prowadzić z powodzeniem biznes. Biznes z serca i pasji. Strzał w dziesiątkę. Natalia odkrywa swoje powołanie. Teraz chce pomagać Polakom i innym nacjom jak przejść na samozatrudnienie z pasji i z serca, ale indywidualnie, przez skype. Bardzo lubi kontakt z ludźmi, rozmowę. To jak przeprowadzanie ludzi na drugi brzeg. Uczy ich wiosłować, aby dopłynęli do końca. Ale już  sami. ..
A po drugiej stronie jest Nowy System.

Przewodnik Po Nowym Systemie
Rok 2016

Test ciążowy pokazuje II kreski. I znów euforia i radość. Tym razem na obczyźnie.
Zaczynam moją własną działalność w Holandii. Chcę godzić pracę z domu, online, jako coach i Przewodnik Po Nowym Systemie, z wychowaniem dwójki dzieci. Moje dzieci uczę jak być dobrym, świadomym człowiekiem, myślącym nie z ego, ale z serca. Moim klientom pomagam odnaleźć, zagubioną przez nich po drodze, świadomość. To nie ich wina, że ją zagubili. To stary system, ten, w którym jeszcze większość Planety funkcjonuje. Zaprojektowany tak, by zagubić świadomość i szczęście. Wychowuje się nas poprzez mass media od małego, żeby iść w materializm, pracę, która ten materializm utrzyma i … tak do emerytury. Bo jest kredyt do spłacenia… A gdzie życie? – dywagujemy przez skype z  Natalią.
Ale można przecież inaczej. Świadomie. Można wyłączyć programujący nas negatywnie telewizor i   zacząć robić to co się kocha, czym się pasjonujemy – i na tym zarabiać. Wtedy nie odliczamy godzin od 9 do 17. Wstajemy rano i nie możemy doczekać się, kiedy zajmiemy się naszym hobby-pracą.. Marie Forleo nauczyła mnie, jak używać nowoczesnego marketingu; opartego na wrażliwej komunikacji, zamiast na nachalnej reklamie. To marketing rodem z Nowego Systemu, gdzie priorytetem jest serce, a nie ego.  Chodzi o to, żeby przede wszystkim ludziom pomagać, a nie tylko chcieć na nich zarabiać.

Czym jest Nowy System?
Rok 2016

Natalia – już w roli Przewodnika – pomaga ludziom wyjść ze starego systemu. Uniezależnić się od niego.  Coś jak Morfeusz albo Trinity z Matrixa .
„ Jako coach pomagam w dotarciu do umiejętności, które każdy z nas posiada. Umiejętności, które zmieniają świat na lepsze. Każdy z nas ma unikalny talent, coś, co kocha robić. Jednak dzisiejszy – stary system pracy nagradza tych, którzy dają się zamknąć w klatce korporacji i robić to, co akurat jest potrzebne tym na górze. Niestety.”

Na przykładzie Maji…

Załóżmy, że Ktoś, nazwijmy ją Maja, ma dosyć pracy w korporacji. Nie ma czasu dla rodziny, dla siebie, ma dosyć swojego szefa. Dochodzi do wniosku, że jej życie nie ma wyższego celu. Do niczego nie prowadzi. Jeśli tak dalej pójdzie, będzie zmarnowane. A przecież Maja miała  zawsze tyle fascynujących hobby, pomagała innym, czuła, że jej życie ma sens!
Maja zaczyna szukać w internecie informacji o zdrowym odżywianiu, bo czuje, że zaczyna chorować od tych obiadów w barach i restauracjach zjadanych naprędce. Cholera wie, czego tak na prawdę dodają do tych potraw?! Spulchniacze, glutaminian sodu, poprawiacze smaku, za dużo soli. Lista jest długa.
W jednej z grup na facebooku, natyka się na ‚post’ coacha o tym, jak ważne jest jedzenie dużej ilości kolorowych, świeżych warzyw i owoców np. w formie smoothies, aby uzbroić organizm w antyoksydanty, tarczę antyrakową. O tym, że trzeba pić dużo wody, aby wypłukiwać toksyny oraz jak robić samemu kosmetyki, które nie mają SLS-ów i parabenów i nie powodują raka. Wow- nie może wyjść z podziwu Maja.  Maja czuje, że ten ‚post’ ją przyciąga. Musi kliknąć. Zawsze lubiła robić różne mikstury w kuchni, ale teraz nie ma na to czasu. Chce go znaleźć. Może coach jej pomoże? Może trzeba zacząć wcześniej wracać do domu?
Na stronie coacha odkrywa, że Natalia jest też Przewodnikiem Po Nowym Systemie. To intrygujące. Co to jest? Maja dowiaduje się, że tysiące ludzi na całym świecie otwiera biznesy w internecie, robi to co kocha i pracuje zdalnie. Niesamowite, myśli Maja. Przejście do Nowego Systemu polega na życiu prosto z serca. Żyjemy w zgodzie z samym sobą, innymi i Planetą. Nie kupujemy czegoś by lepiej się poczuć, ale jeśli naprawdę czegoś potrzebujemy. Kupując jedzenie i kosmetyki uważamy na to, czy jest to dobre dla nas i dla Planety. Mamy więcej czasu, bo mamy własną działalność.
Maja uwielbia szyć i gotować. Ale nie mogła przecież zostać szwaczką lub kucharką. Jakiego męża by znalazła? Co powiedzieli by rodzice? Chodzi o to, żeby nie myśleć o tym, co pomyślą o nas inni. To nie jest ważne. Trzeba odnaleźć w sobie pewność siebie i siłę. Przecież to nie rodzice będą żyć moim życiem, tylko ja! To ja na łożu śmierci popatrzę na swoje życie z perspektywy i zapytam siebie: czy robiłam to, co kochałam i byłam szczęśliwa? Czy tylko zadowalałam innych, a prawdziwą siebie zamknęłam w dolnej szufladzie?
Dzięki Natalii, Maja dowiaduje się, że może założyć internetową piekarnię zdrowych, bezglutenowych ciasteczek i dodatkowo sklep online z ręcznie robionymi, ekologicznymi ubrankami dla dzieci. Może dzięki temu pomóc ludziom, którzy potrzebują takich produktów. Może pracować w domu, być ze swoją 3-letnią córeczką i mieć czas na wszystko, na co do tej pory nie miała czasu! Może żyć pełnią życia. W końcu. Maja uczy się od Natalii marketingu z Nowego Systemu. Maja ma swoich klientów. Brawo! Życie nabiera nowych kolorów. Maja tryska zdrowiem na organicznym jedzeniu i zielonych smoothies. Jest pewna siebie.Ma czas na bieganie, jogę, firmę. Cieszy się, że jej córeczka jest razem z nią w domu, bo może mieć kontrolę nad jej wychowaniem. Wcześniej dziewczynka kopiowała w przedszkolu niegrzeczne zachowania innych dzieci. Maja namawia męża, pracownika IT, żeby znalazł etat przez internet, tzw. zdalną pracę. To umożliwiło by im połączenie pracy i podróżowanie. Podróże to kolejna wielka pasja Mai. Marzenia się spełniają!

„ Żyjemy w czasach, kiedy indywidualnie możemy przenosić się do Nowego Systemu. Tak, jak zrobiło to już tysiące osób. Kiedyś stary system, oparty na wyzysku ludzi i Planety upadnie i zastąpi go globalnie Nowy System. Ludzie będą się wymieniać produktami i usługami online i w rzeczywistości, bo pieniądze przestaną istnieć. Pieniądze powodują, że ludzie zaczynają być chciwi. Korporacje również upadną. Bo kto będzie chciał kupować niezdrowego hamburgera czy drogi zegarek? To nie ma sensu. Ludzie odnajdą prawdziwy sens: życie w zgodzie z potrzebami własnej duszy, a nie opinią innych ludzi. Korporacje naftowe upadną, bo w internecie będą osoby produkujące samochody solarne, napędzane olejem rzepakowym, elektryczne. To jeden z przykładów. Ekologiczne technologie będą na wyciągnięcie ręki dla każdego. Im szybciej indywidualnie będziemy przechodzić do Nowego Systemu i żyć coraz bardziej świadomie, tym szybciej Nowy System pojawi się globalnie. Owocem Nowego Systemu jest harmonia, współpraca, zdrowie, prawda, pokój, dobro” mówi dziś Natalia.

Epilog

Rosnąca świadomość

Jak mówi dziś  Natalia :

„Tak jak przeskoczyliśmy z pracy w XIX-wiecznych fabrykach do XX-wiecznych biur, tak w XXI wieku przeskoczymy do pracy zdalnej, przez internet, w godzinach takich, jakie my ustalimy. Będzie to wyjście z niewolniczego systemu korporacyjnego.”
Natalia pomaga ostatnio Polakom, którzy mieszkają za granicą i chcą wrócić do Polski. Wypalili się zawodowo.  Tak jak kiedyś ona. Chcą założyć własny, ekologiczny biznes i osiąść gdzieś w naturze, na ojczystej ziemi. Tęsknią. Nie widzą sensu w pracy dającej tylko i wyłącznie zysk. Jakie są ich obawy? Boją się, że nie dadzą rady, że ich biznes upadnie i zostaną z niczym.

Dlatego właśnie trzeba zacząć stopniowo budować swój biznes. Kiedy jeszcze mamy pracę. Kiedy biznes jest już rozkręcony, możemy zrezygnować z pracy. Trzeba wszystko zaplanować. – Odpowiada Natalia.
To nie jest łatwe. To cały proces, który może nawet potrwać kilka lat. Ale na dłuższą metę to się opłaca. Warto iść za wewnętrznym głosem, który prosi o wolność. Życie nawet w złotej klatce to więzienie. Nie skazujmy się sami na wyrok dożywocia. Dajmy sobie szansę na podróż życia. W głąb siebie. To, co możemy odkryć, nie mieści się w głowie. Leży na dnie serca. Mój ojciec działał w Solidarności, w podziemnym wydawnictwie, po to, byśmy ja i mój brat mieszkali kiedyś w wolnej Polsce. Jako jeden z wielu walczył z systemem komunistycznym. Udało się, mogę teraz mieszkać gdziekolwiek tylko chcę na świecie, mam paszport. Ja, jako kolejne pokolenie, uświadamiam dzisiaj ludziom, że system kapitalistyczny, w którym żyjemy nie daje nam prawdziwej wolności. Jest skonstruowany tak, żebyśmy myśleli, że jesteśmy wolni. Kiedy jednak uświadomimy sobie jak działa ten  system * * zaczynamy rozumieć, że prawdziwą wolność musimy sobie sami wypracować. Ja nie muszę już na szczęście walczyć z systemem. Z niego można po prostu wyjść.
*http://nataliauzieblokiyak.wordpress.com  oraz  http://nataliauzieblokiyak.com

Idalia Stochla


Idalia Stochla
Socjolog z wykształcenia, prywatnie mama 2 dzieci. Pisze z pasją, o pasji… Nie tylko tej kobiecej
www.imperiumsukcesu.pl
e-mail: imperiumsukcesu@op.pl

ReklamaReklamaPodobne artykuły

Top
%d bloggers like this: