Jesteś tutaj
Home > Recenzje > Metro – katastroficzne kino.

Metro – katastroficzne kino.

Metro

Metro- katastroficzne kino z 2013 r. produkcji rosyjskiej, jedno z najdroższych w historii, ciekawy scenariusz dobrze zrobione kino ze spektakularnymi efektami specjalnymi, poznajemy w nim codzienne życie mieszkańców 11-milionewej Moskwy, zaburzone , gdy zawala się jeden z tuneli metra pod rzeką co prowadzi do katastrofy w godzinach porannego szczytu. Pojawiające się przecieki wody zauważone przez pracownika metra zostają zlekceważone przez jego przełożonego. Kolejne zdarzenia są wynikiem poprzednich.


Przez ponad 2 godziny obserwujemy losy grupki bohaterów, którzy usiłują się wydostać z zalanych tunelów, poznajemy ich losy, historie, problemy. Mimo dziwnych zbiegów okoliczności, podobieństw i innych przewidywalnych sytuacji, film należy zaliczyć do udanych. W przeciwieństwie do „Majora” tej wersji wygrywa państwo, gdyż to ratownicy wraz w miejscowymi politykami i dziennikarzami, robią wszystko by uratować ocalała grupkę ludzi. Oprócz tego film propaguje wartości ludzkie i społeczne, mówi o tym, iż wspólnymi siłami można wiele zdziałać, pokonać dużo przeciwności, zwalczyć zło, a osobiste losy bohaterów, pozwalają uwierzyć ze mimo zawirowań w życiu liczy się wiara w człowieka, rodzina. Warte obejrzenia kino rosyjskie, polecam.

Megi


Megi Poludniowa Polska Megi
kontakt: megi@poludniwapolska.pl

 

 

 

 


ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: