Jesteś tutaj
Home > Recenzje > O filmie Przebaczenie, recenzja.

O filmie Przebaczenie, recenzja.

Film Pzzebaczenie

Wpadł mi ostatnio w ręce świetny film pod niezbyt trafnym tytułem do oryginału „Przebaczenie” z 2015 roku. Film doceniony nagrodami,  potwierdzający że ciekawy scenariusz dość „tanio zrobiony” gwarantuje sukces.
Ciekawe kino, produkcja fińsko-irlandzka, traktująca o dylematach moralnych. Mało zdarzeń, wątek z  życia osadzony
w emocjach. Bo właśnie na nich opiera się cała akcja filmu, małżeństwo jadąc wieczorem do szpitala z powodu bóli porodowych głównej bohaterki, uderza w „coś” na drodze, jednak  mąż, który jest pastorem, stwierdza, uspakajając ją, że nic się nie stało
i odjeżdża z nią do szpitala. Zagrożona ciąża, której pomyślne rozwiązanie daje pastorowi syna, wydaje się być usprawiedliwieniem całej sytuacji, jednak dalszy rozwój wątków filmu sprawia, że obserwujemy narastające pomiędzy małżonkami niejasności, kłótnie, bohaterka poznaje żonę mężczyzny, jak się jednak okazuje, potrąconego  przez nich na drodze, i próbuje na różne sposoby stłumić swoje wyrzuty sumienia w stosunku do niej „rekompensując” jej to. Dalszy rozwój wątków wciąga widza do aktywnego „udziału” w perypetiach głównych bohaterów. Kino godne polecenia dla widza, który chce czegoś więcej, szuka odpowiedzi na pytanie gdzie jest granica naszej moralności i człowieczeństwa?

Megi


Megi Poludniowa Polska Megi
kontakt: megi@poludniwapolska.pl

 

 

 

 


ReklamaReklamaMałgorzata Kowalczyk
Redaktor działu Styl Życia & Art. ... niepoprawna marzycielka, z wykształcenia marketingowiec z zamiłowania kinomaniak. Uwielbia naturę i wszystko co z nią związane - przyrodę, zdrowy tryb życia, uwielbia ciekawe przepisy. Kocha podróżować, najchętniej mieszkałaby w ciepłych krajach, może Chorwacja? bo klimat w Polsce jest dla niej zdecydowanie za zimny. Pochłania filmy - różne i dużo, każdy czegoś uczy.

Podobne artykuły

Top
%d bloggers like this: