Jesteś tutaj
Home > Styl Życia & Art > Dziarska babcia z Kentucky…

Dziarska babcia z Kentucky…

Dziarska babcia z Kentucky…

… bo nie ważne ile masz lat. Możesz cieszyć się życiem, mieć dystans do siebie  i zarażać innych pozytywnymi emocjami. Nosić 10 centrymetrowe koturny, neonowe koszulki i mocny makijaż. Tak jak dziarska babcia z Kentucky, rocznik 1928 { sic. }
Helen Ruth Van Winkle w życiu przeżyła niejedną tragedię.  W 35. rocznicę ślubu zmarł jej mąż, straciła również syna. Dziś, sympatyczna starsza Pani – Baddie Winkle- nie przypomina słodkiej babci z kreskówek.
Czy jest cool? Zapewne.  Świadczą o tym  odważne stylizacje, w których pali jointa czy ociera łzy 50 dolarowymi banknotami i nie mniej ciekawe riposty :

„ (…) Kradnę mężczyzn nieprzerwanie od 1928 r. (…) ”
czy
„ (…) Jeśli ktoś mi mówi, że czegoś nie powinnam robić albo w moim wieku już nie wypada, cóż, pokazuję, że mogę (…)” .
Na Twitterze jej zdjęcia mają już 750 tyś fanów, na Instagramie ponad 2 miliony . Sama siebie określa jako buntowniczkę. Ekscentryczna. Zaraża energią. Odważna w formie przekazu, nie traktuje chyba życia zbyt poważnie. A nawet jeśli, jej mistyfikacja na super babcię doskonale wpisuje się w zwariowany świat social media.  Styl Baddie docenili nie tylko internauci, ale również marki odzieżowe ( np. kampania reklamowa młodzieżowej marki Dimepiece z Los Angeles). Amerykanka nie boi się i nie wstydzi ani swojego ciała ani zmarszczek. Pozując w jednoczęściowym kostiumie, mówi światu  „ I’m the Queen”  i świetnie się przy tym bawi.  Łamie stereotypy, konwenanse, że w pewnym wieku nie wypada, że nie można…
Pewnie oprócz achów i echów nad zdjęciami i poczynaniami Pani Baddie i sensem niniejszego wpisu pojawi się fala internetowego hejtu. Taka branża. Ja wcale nie zachęcam by korpo garsonkę zamienić na pink neon t-shirt, z napisem  „ Fuck U”.

Babcia 2

Nie głoszę, że strzelanie sweet foci ze skrętem jest sweet. Chce Wam tylko pokazać, że nigdy nie jest za późno by spełniać marzenia. A poziom kreatywności i odwagi w dążeniu do samorealizacji niejednokrotnie wzrastają z wiekiem.
I jak pisał Paulo Coelho w znakomitej powieści ” Pielgrzym” czas nie zawsze przemija w jednakowym rytmie. To my decydujemy o rytmie czasu, a człowiek nigdy nie przestaje marzyć !


Idalia Stochla
Socjolog z wykształcenia, prywatnie mama 2 dzieci. Pisze z pasją, o pasji… Nie tylko tej kobiecej
www.imperiumsukcesu.pl
e-mail: imperiumsukcesu@op.pl

 

ReklamaReklamaPodobne artykuły

Top
%d bloggers like this: